Актуальні новини

LvivMozArt: Повернення

У четвер, 26 серпня, у Львові розпочинається 5-й міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt. Він триватиме до 29 серпня. За цей час фестиваль дасть змогу відвідати 23 події на 7-ми фестивальних локаціях, головною з яких стане Lem Station. Це будуть симфонічні та камерні концерти, електронна музика, виставка, конференція, насичена програма для дітей та багато іншого. Нагадаємо, що минулого року фестиваль було скасовано через пандемію.

Щодня ZAXID.NET розповідатиме про найцікавіші події кожного фестивального дня.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1524890 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1524890{
margin: 0!important;
}
}

Три головні фестивальні події 26 серпня

Урочисте відкриття скульптури до ювілею Франца Ксавера Моцарта та симфонічний концерт

Четвер, 26 серпня, 17:00, пл. Євгена Маланюка

До 230-літнього ювілею Франца Ксавера Моцарта відбудеться урочисте відкриття скульптури, присвяченої композитору, музичному діячеві Львова та натхненнику фестивалю. Скульптура австрійця Себастьяна Швайкерта ще на етапі проекту викликала дуже багато суперечок серед львів’ян. Нарешті її можна буде побачити на власні очі. Організатори кажуть, що першого проекту скульптура зазнала великих змін.

Під час відкриття скульптури відбудеться світова прем’єра святкової кантати «Меланхолійна кантата на честь львівського Моцарта», написаної композитором Богданом Сегіним спеціально до події. Твір поєднує два сюжети, які тісно переплелись між собою. Це стосунків композитора з містом, яке дало йому відчуття свободи та простір для творчої реалізації й кохання. А також історія кохання Франца Ксавера Моцарта та Йозефіни Бароні-Кавалькабо, що стала другою сюжетною лінією кантати. У творі використані фрагменти щоденника для Йозефіни, тексти любовних пісень, які написав для коханої Франц Ксавер.

Виконують: A cappella Leopolis, Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, диригент: Вінсент Козловський. Читець: Остап Сливинський.

  25 вересня — Артамон Змійовик: історія та звичаї свята

Концерт-відкриття фестивалю

Четвер, 26 серпня, 19:00, Львівська опера

У Львівській національній опері виступлять зірки класичної сцени у супроводі Симфонічного оркестру Львівської національної опери під батутою диригентки Оксани Линів. Диригентка наголосила на поглибленні співпраці між фестивалем та театром.

Святковий гала-вечір відбудеться за участю прими Саксонської державної опери Юлії Марії Дан, лауреата престижних конкурсів тенора Михайла Малафія, контратенора Станіслава Цеми, а також солістів Львівської опери Лілії Нікітчук, Маріанни Цвєтінської та Володимира Шинкаренка.

Родзинкою програми стане виконання віднайденої Першої кантати Франца Ксавера Моцарта. Понад 200 років твір вважали загубленим, а його віднайдена в Берлінській державній бібліотеці партитура стала цінною знахідкою.

Завдяки Констанції Моцарт публічна прем’єра Першої кантати відбулась в віденському театрі An-der-Wien, коли юному Францу Ксаверу ще не було 14 років.

Також прозвучать арії з опер Вольфганга Амадея Моцарта та українського класика Дмитра Бортнянського.

Mozart Young – Experiment. Ундециметр

Четвер, 26 серпня, 21:30, Lem Station

Ундециметр – концерт камерної музики молодого українського композитора та скрипаля Іллі Бондаренка.

Йому ще немає й двадцяти, але він уже виступав на Зимових Олімпійських Іграх у Південній Кореї та виконував «Щедрик» у Білому Домі. Його музика звучала в Нью-Йорку під час зустрічі з Папою Римським. Всесвітньо відомий дизайнер Такада Кензо обрав музику Іллі для свого найрезонанснішого благодійного проєкту «Окіагарі Кобоші». В руках молодого українця зазвучала єдина скрипка, яка вціліла під час бомбардувань в Хіросімі.

У програмі:

Ілля Бондаренко

  • Три мініатюри для скрипки та гобоя
  • Три мініатюри для скрипки та 3-х кларнетів
  • Три мініатюри для скрипки та 2-х фаготів
  • Фантазія для 3-х віолончелей та фортепіано
  • Варіації в 3-х стилях для фортепіано
  • Струнний квартет №2
  • Фортепіанний квінтет «Ундециметр» для камерного ансамблю
  Юлія Висоцька розповіла чим займається її єдиний син

Виконавці: Роман Лопатинський, Софія Грабовська, Артем Полуденний, Максим Коломієць, Микита Волков, Андрій Паляруш, Валерій Довгалюк, Віктор Рекало, Золтан Алмаші, Андрій Малахов (Україна – Франція), Олена Потарикіна, Павло Мамонтов. Диригент: Віталій Протасов.

Залишити відповідь