26 серпня — Тихон Страсний: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна займатися випічкою — це приверне в життя бідність або грошові проблеми.

Тихон Страсний припадає на 26 серпня (за старим стилем 13 серпня). Цей день для церкви є днем поминання і другим набуттям мощей священика Тихона, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Тихон (в миру Тимофій Кирилов) народився в 18 столітті в поселенні Короцко Новгородської області в родині церковного служителя. Тимофій втратив батька дуже рано, і сім’я позбулася засобів до існування, крім нього в сім’ї було ще п’ятеро дітей. У чотирнадцятирічному віці хлопчик вступив на навчання в духовне училище, де отримав прізвище Соколов. Перші кілька років навчання оплачував один зі старших братів, який служив у храмі. Потім за відмінне навчання і поведінку молодий чоловік був переведений на безкоштовне відділення. Навчання тривало понад 20 років. Після закінчення училища Тимофій став учителем богослов’я та грецької мови.

У тридцять чотири роки Тимофій прийняв постриг в монастир, з отриманням імені Тихон. За численні заслуги йому було присвоєно сан архімандрита Успенського чоловічого монастиря, а в наслідок і Тверського Успенського храму. Так само він був переведений на посаду ректора семінарії.

В середині 18 століття Тихон заступив на пост єпископа Корельської і Орешської єпархії, став виконувати обов’язки керівництва Варлаамо-Хутинського жіночого храму. За час своєї роботи Тихон повністю перетворив єпархію, і займався просвітою народу в духовному плані, збільшував ступінь освіченості людей, займався викриттям єретиків. Він брав участь в освітніх заняттях разом з викладацьким складом і студентами, щоб підвищити рівень освітньої системи і зробити більш статусною Воронезьку семінарію.

Активна діяльність і пов’язані з нею складності негативним чином позначилися на стані здоров’я Тихона. Він все більше став проявляти прагнення до усамітнення і спокою, і врешті-решт відійшов від управління єпархією. Після чого йому стали платити утримання за багаторічну працю. Він оселився в Задонському монастирі, вирішивши в ньому провести залишок своїх днів. Все що у нього було він роздав біднякам, залишивши собі необхідний мінімум. Не всі змогли зрозуміти такі зміни, пов’язані з долею священнослужителя. Були такі, які засуджували і шепотіли недобрі промови за спиною. Але Тихон все сприйняв зі смиренням, з ним же і пережив всі виниклі на його життєвому шляху труднощі, кожен день молячись Богу. Помер у 59 років, тихо і без мук.

  Надя Дорофєєва вперше розповіла про розлучення з Дантесом

Традиції та обряди

Свято засноване на честь Тихона Задонського і «Страсної» ікони Божої Матері. Тихон протегує цьому дню, допомагає вилікуватися від нервових розладів і поганого настрою.

У цей день наводять чистоту і провітрюють льох і сарай. Очищали від цвілі і гнилі перед новим урожаєм. Приділяли увагу і житлу. У цей день будинок обходили з іконою в руках. У сінях читалися змови від поганих людей і від нечистої сили.

Прикмети

Люди звертають увагу на такі прикмети:

  • Якщо над лісом видно сильний туман, то слід чекати багато грибів.
  • Якщо урожай грибів великий, то і урожай хліба порадує.
  • Ухання сови протягом всієї ночі — до зміни погоди.
  • Якщо вітерець слабенький, то в найближчі дні його зовсім не буде. А якщо сильний, то це до дощового і непогожого початку осені.