Новини культури України

Львівська опера представить прем’єру з нагоди дня народження композитора Дмитра Бортнянського

Рівно через тиждень, 11 та 12 вересня, у Львівській національній опері відбудеться прем’єра опер «Сокіл» та «Алкід» українського класика Дмитра Бортнянського (1751 – 1825).  Одночасно з публікою в залі прем’єру побачать у всьому світі, адже запланована онлайн- трансляція вистави (11 вересня).
У театрі дуже пишаються новою постановкою  і розповідають, що цих творів, а написані вони 235 та 243 роки тому («Сокіл» – 1786-го, «Алкід» – 1778-го), нема в репертуарі оперних театрів України. Так, вони виконувалися, але зрідка – на деяких фестивалях та концертних майданчиках. Тож прем’єра, присвячена 270-річчю Дмитра Бортнянського, вперше представить класичну спадщину української музики, що досі залишалася невідомою для широкого кола слухачів.
«Актуалізована постановка опер «Сокіл» та «Алкід» підніматиме важливі питання ізоляції, психологічного тиску, становлення індивідуальності. На публіку чекатиме надзвичайно сучасна сценографія, а дія відбуватиметься не лише на сцені, а й у глядацькій залі», – анонсують прем’єру втілювачі проєкту.
Постановку втілює міжнародна команда на чолі з німецьким режисером Андреасом Вайріхом, сценографом і дизайнером костюмів Анною Шеттль та відомою диригенткою Оксаною Линів. Хореограф-постановник проєкту – Марчелло Алджері (Італія). Хормейстер-постановник – Вадим Яценко, художник світла – Олександр Мезенцев (Львівська опера). Серед виконавців – солісти Львівської національної опери, також спеціально запрошені володарі унікальних високих чоловічих голосів  – контртенори Станіслав Цема та Костянтин Деррі. 
Проєкт «Сокіл» та «Алкід» фінансово підтримав Український культурний фонд. 
Також найближчими днями Львівська національна опера запрошує на камерні концерти музики Дмитра Бортнянського, безкоштовні лекції від українських і західноєвропейських музикознавців та зустріч з постановниками «Сокола» та «Алкіда» (ці заходи перебігатимуть у Дзеркальній залі театру). Отже, 8 вересня відбудеться концерт хорової музики «Бортнянський-270» у виконанні LvivOpera Chamber Choir (диригент – Вадим Яценко); 11 вересня – лекції про життя та творчість композитора «Відкриваючи творчість Дмитра Бортнянського» та «Український та західноєвропейський погляд»; 12 вересня – об 11.00 зустріч-дискусія з постановниками «Сокола» та «Алкіда» Оксаною Линів, Андреасом Вайріхом, Анною Шеттль, Юрієм Бервецьким та солістами та о 15.00 – концерт  «Бароко&Бортнянський». 
Наступні прем’єрні покази опер «Сокіл» та «Алкід» – 16 і 17 вересня.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів, “День”

Exit mobile version