Заснування цього неофіційного екологічного свята стало відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

Клімат — це основа для життєздатності планети, важливий природний ресурс, який має величезний вплив на добробут людства. Від дій і зусиль кожного з нас саме зараз залежить порятунок всієї Землі та майбутнє поколінь, інформує .

Святкування цього дня необхідне для того, щоб поширити серед більшої кількості людей серйозність проблем необоротних атмосферних процесів. Головна мета — зосередити увагу на пошуку рішень і вжиття необхідних заходів, спрямованих на пом'якшення зміни клімату від втручань людства.

Історія

Люди стали все частіше замислюватися про те, який згубний вплив ми заподіюємо своєю активною діяльністю на навколишній нас світ. Це стосується розробки та використання надр (вугілля, нафти, газу), застосування у величезних кількостях хімічних матеріалів (бензину, дизельного палива), небезпечного вироблення електроенергії.

Все це і багато іншого тягне за собою накопичення шкідливих речовин, які поповнюють повітряний простір. У свою чергу вони і призводять до негативних наслідків, що впливають на здоров'я людини. Багатьох лякає збільшення останнім часом різних, нетипових для регіонів проживання, явищ, таких як:

  • торнадо і смерчі;
  • нескінченні посухи;
  • суворі зими;
  • безперервні літні зливи;
  • випадання снігу в сонячних районах планети;
  • підвищення температури.

У зв'язку з усім цим метеорологи, в обов'язки яких входить щоденне спостереження і фіксування погодних умов, виступили із закликом установи міжнародного дня клімату. На світовому рівні питання було підняте в 1992 році. У Ріо-де-Жанейро відбувся Саміт Землі, на якому була прийнята Конвенція (про зміну клімату).

Надалі підписувалися та інші важливі документи, що піднімають питання екології. Важливою стала така подія, як затвердження Кіотського протоколу в 1997 році в Японії (про скорочення викидів парникових газів). Подібні питання були першорядними і на інших засіданнях ООН. У 2007 році Індонезія приймала на Балі представників майже 200 держав. Результатом конференції було підписання нової мирової угоди, що стосується заходів щодо зниження концентрації газів від роботи торгово-промислових секторів.

Традиції

На майданчиках різних масштабів проходять наукові конференції, на яких заслуховуються доповіді вчених і екологів. При цьому на обговорювання виносяться питання безконтрольних вирубок лісу, активізації екстремальних погодних умов і лих, використання альтернативних джерел освітлення (енергозберігаючих ламп).

Недержавні громадські організації організовують екомарафони, акції з прибирання територій, висадження дерев та зелених насаджень. Активісти виступають із закликами відмовитися у цей день від поїздок на особистому авто. Багато хто, підтримуючи таке починання, пересідає на міський транспорт (автобуси, тролейбуси, метро).

Дітей, молодь та людей старшого віку мотивують до цікавих піших прогулянок по доріжках паркових та міських зон. Влаштовуються змагання велосипедистів для різних вікових категорій. Переможцям вручають призи та цінні подарунки. На телебаченні показують спеціальні екологічні програми.