Новини культури України

Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі — відзначають 25 березня

Святкування цієї дати – спроба привернути увагу людей до проблем в цій сфері.

Міжнародний день пам'яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі — відзначають 25 березня. Святкування цієї дати – спроба привернути увагу людей до проблем в цій сфері.

Цей день призначений для тих, хто намагається змінити погляди людей на співіснування на одній планеті людей різних національностей. Відзначають його ті, хто понад усе ставить гідність і кому не байдужа цінність кожного людського життя, інформує .

Святкування цієї дати – спроба привернути увагу до проблем в цій сфері. Одночасно – це послання у майбутнє про те, що можна і потрібно будувати суспільство на умовах рівності всіх народів при відмові від порушень прав людини.

Історія

Історія людей, яких протягом 400-х сотень років вивозили насильно з африканського материка в країни Європи та Америки, жахи транспортування, непосильна рабська праця, жорстокість і нелюдськість стосовно їх на плантаціях є трагедією всього людства. Все це не повинно бути забуте і головне, що не повинно повторитися.

Це цікаво:

  1. 16-19 століття. Ці сторіччя ознаменувалися поширенням работоргівлі. Вона охопила багато регіонів і континентів.
  2. 18 століття. В його кінці з'явився рух по неприйняттю такої діяльності. Виникали організації, які поширювали матеріали про життя рабів. Проводилися кампанії бойкоту.
  3. 1791-1804 року. В цей період відбулося повстання рабів на Гаїті, яке зіграло велику роль в усвідомленні людей.
  4. 1807 рік. У березні президентом США був підписаний закон про скасування работоргівлі у цій країні. У наступні роки такі рішення були прийняті і в інших державах.
  5. 1888 рік. Затвердження даного документу в Бразилії поставило останню крапку в трансатлантичній торгівлі.
  6. 2007 рік. Генеральною Асамблеєю ООН приймається рішення про увічнення пам'яті жертв рабства та работоргівлі.
  7. 2011 рік. Оголошено конкурс на кращий проект хвилюючої багатьох теми. Переможцем виявився американський архітектор, який має гаїтянське походження.
  8. 2015 рік. На площі ООН у Нью-Йорку відкрито постійно діючий меморіал. Він відкритий для всіх, хто хоче вшанувати пам'ять загиблих людей.

Пам'ять про загиблих – це урок для нинішнього покоління. Вона дає нам можливість переосмислити минуле, усвідомити причини і наслідки того, що сталося, усвідомити сучасні загрози, які виходять від расизму і всіляких забобонів.

Традиції

Традиційно в цей день озвучується послання Генерального секретаря ООН в пам'ять про людей, які пройшли через страшні випробовування в процесі переселення. Проводяться круглі столи, семінари, дискусії. На них піднімаються питання, що сприяють розумінню вкладу африканців у культуру інших народів.

У ЗМІ друкуються матеріали про тих, хто боровся за права людини. На телебаченні виділяється час для показу документальних та художніх фільмів, присвячених життю знаменитих і маловідомих великій публіці борців за свободу і рівність жінок. Багато освітньої інформації можна знайти на веб-сайтах.

Цього дня присвячувалися спеціальні програми. У виставкових залах доступний перегляд мальовничих полотен і фотографій відповідної тематики. Культурні центри дозволяють відправитися в музичну подорож. Можна відвідати концерти, на яких виконавці-віртуози познайомлять з ритмами і мелодіями народів Африки.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Exit mobile version