Новини культури України

Міжнародний день резервного копіювання (День бекапа) — відзначають 31 березня

Це свято покликане привернути увагу суспільства до питань забезпечення збереження інформації, а також поширити інформацію про необхідність захисту від втрати даних.

Міжнародний день резервного копіювання (День бекапа) — відзначають 31 березня. Це свято покликане привернути увагу суспільства до питань забезпечення збереження інформації, а також поширити інформацію про необхідність захисту від втрати даних.

У століття інформаційних технологій і глобального поширення інтернету постало питання збереження даних від наслідків стихійних і техногенних лих, від випадкового або навмисного псування шляхом занесення шкідливих програм. Тому дуже важливим є копіювання значущих документів, налаштувань і інформації, інформує .

Святкування дня бекапа необхідно для того, щоб довести до відома користувачів різноманітних сучасних пристроїв необхідність захисту від форс-мажорних обставин та ознайомити їх з призначеними для цього засобами. Мета свята – привернути увагу до проблем збереження інформації.

Історія

Це свято було запропоноване користувачами ресурсу «Реддіт». Ідея виникла у зв'язку з тим, що в першоквітневий день часто стали активуватися віруси за чиїмось злим жартом. Результат їх втручання був досить неприємним і несподіваним. Це не тільки збій і пошкодження операційних систем, але і втрата і зникнення даних.

Існують підручні носії, додатки і програми, користуючись якими всі ми можемо зробити резервні копії баз даних будь-яких обсягів. Вони діляться на кілька категорій і враховують умови резервування (будинок, офіс, середні підприємства, великі веб-проекти).

Актуальними програмними продуктами для дому є:

  • зовнішні жорсткі диски; дискети;
  • Flash накопичувачі;
  • CD та DVD диски;
  • хмарні або інші on-line сервіси.

Робочу звітність можна зберігати на RAID-масивах, на серверах і станціях, на хостингових і віддалених майданчиках. Таке резервування – це не складний процес. При цьому він економить місце в пам'яті електронних пристроїв, знижує ризик втрати файлів, що спрощує життя і часто може допомогти зберегти навіть ділову репутацію.

Рекомендується робити резервні копії з певною періодичністю (через проміжок часу, за подією появи змін або 31 березня). При всьому цьому забезпечується простота і легкість використання ручних і програмних засобів, ефективність, надійність, безпеку зберігання і швидке відновлення даних.

Традиції

У цей день у багатьох містах збираються на семінарах і зборах системні адміністратори компаній і підприємств. Вони діляться своїми напрацюваннями, досвідом і новими способами збереження різної інформації. Проводяться просвітницькі лекції в навчальних закладах та гуртках, де молодь отримує комп'ютерні знання.

Багато молоді в цей день купує флешки і дарує їх своїм друзям. При цьому обов'язково нагадують їм про важливість копіювання текстів рефератів і дипломних робіт, креслень та схем, всіляких розробок та презентацій, так як їх зникнення може вплинути на процес навчання або гідну оцінку знань.

Щоб бути впевненим, що у батьків, бабусь і дідусів не зникнуть з ПК близькі серцю фотографії та відео, колекції улюблених фільмів, їх зберігають на інші носії і зберігають у надійному місці. Це дає впевненість у тому, що всі пам'ятні завантажені записи не будуть втрачені. До них можна буде неодноразово повертатися.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Exit mobile version