Новини культури України

Міжнародний фестиваль “SESAM 2021 Poliklinika” у Славутичі зібрав архітекторів та урбаністів з усієї Європи

У Славутичі стартував міжнародний фестиваль для архітекторів, митців та представників інших креативних індустрій “SESAM 2021 Poliklinika”, організований Європейською Архітектурною Студентською Асамблеєю EASA в рамках проєкту “Славутич — Мала культурна столиця України-2021” за підтримки Українського Культурного Фонду та Славутицької міської Ради.
В Україні поважна міжнародна профільна подія проходитиме вперше — до цього заходи EASA відбувалися лише в інших країнах Європи: в Швейцарії, Німеччині, Хорватії та інших. Славутич в Україні цьогоріч організатори одностайно обрали не випадково: саме це місто є чи не єдиним у світі цілісним прикладом модернізму та урбаністики – відкрите до нового, готове до змін, творчих експериментів та перетворень.
Цьогорічна SESAM 2021 Poliklinika буде досліджувати зв’язок охорони здоров’я з архітектурою на фізичному, методологічному та метафоричному рівнях. Дослідженням та осмисленню допоможе те, що учасники на час події облаштуються в будівлі колишньої поліклініки.
В місті протягом місяця працюватимуть архітектори, урбаністи, дизайнери, дослідники, екологи, спеціалісти з просторового планування, ландшафтного дизайну та архітектури, сценографи та митці в найрізноманітніших напрямках з 50 країн Європи. Третина учасників приїде з усіх регіонів з України, інші  —  з Албанії, Азербайджану, Білорусі, Данії, Єгипту, Франції, Німеччини, Ісландії, Індії, Італії, Латвії, Румунії, Іспанії, Сербії, Словаччини, Об’єднаних Штатів.
Відбудеться близько 30 воркшопів. Тематика  —  від дизайну та будівництва павільйонів до теоретичного дослідження та концептуального мистецтва. Учасники експериментуватимуть з процесами колективного будівництва громадського простору, визначатимуть потенційно унікальні риси гостинності, властиві Славутичу, інтерпретуватимуть археологічні знахідки міста. Зроблять воркшоп-паломництво шляхом із Чорнобиля до Славутича, в якому фізично взаємодіятимуть з грунтом, по якому йтимуть, а потім визначатимуть значущі фрагменти ландшафту та об’єднають їх у творчі реінтерпретації тощо. Зніматимуть фільми, робитимуть інсталяції, облаштують радіостанцію, проводитимуть обговорення, дискусії — словом, творитимуть.
Лекції та воркшопи проводитимуть досвідчені міжнародні тьютори, професіонали у сфері архітектури та відомі митці з Франції, Швейцарії, а також з Албанії, Бельгії, Хорватії, Фінляндії, Німеччини, Індії, Італії, Латвії, Росії, Словенії, Тайваню, Сполученого Королівства. Серед них — Давіде Каучіелло, Октавіо Пінейро Арамбуру, Дафні Рецепі, Адріен М’юлі, Валентин Летельє, Луї Лолан, Фабіан Рейнер, Свен Хьоггер, Перрін Каріу, Джейд Апак та інші. 3% тьюторів будуть з України.
Цього року у зв’язку з пандемією вирішено провести три резиденції по 9 днів. Дати резиденцій: 2-10 серпня 2021/ 12-20 серпня 2021 та 22-30 серпня 2021. Кожна складатиметься з шести студій, об’єднаних єдиною темою “Поліклініка”:
Всі напрацювання та результати воркшопів: як фізичні — арт-об’єкти, інсталяції, громадські простори тощо, так і цифрові, у вигляді онлайн-матеріалів, залишаться місту й Україні для подальшого дослідження, розвитку та втілення ідей. Адже ці напрацювання стосуються не лише національного, але й світового контексту. 
Але ж головним здобутком та результатом події організаторі вважають нові ідеї, корисні знайомства, міжнародний нетворкінг, безцінний обмін культурою та досвідом. Очікується  насичена програма, взаємодія учасників на воркшопах вдень, а ввечері –  освітні лекторії та вечірки. Будуть записи і стріми та інші програми й активності, що націлені на зближення учасників. Частина лекцій відбуватиметься онлайн, охочі зможуть до них долучитися.
“Ми раді, що поважна європейська організація оцінила унікальність й можливості Славутича та запропонувала нам співпрацю в проведенні відомого міжнародного фестивалю. Ми вміємо поєднувати традиції з інноваціями, згуртовувати різні покоління. Славутич не вперше задає тон і формує тренди. Місто вже стало архітектурною лабораторією з розробки та впровадження на практиці безбар’єрних рішень, долучившись до ініціативи “Без бар’єрів”, що спрямована на розбудову універсального, дружнього до маломобільних груп населення публічного простору. Найуспішніші з яких буде поширено на всю Україну. На робочій зустрічі представників міста, ГО “EASA Ukraine” та ГО Безбар’єрність обговорювалася можливість проведення спільних відкритих лекцій або воркшопів для учасників SESAM 2021 Poliklinika”,  –  підкреслила Ніна Баришевська, начальниця відділу культури, національностей та релігій Славутича.
“Щодо результатів воркшопів міжнародного форуму – головне, навіть, не те, що фізично вони залишаться в Славутичі, а те, що така масштабна подія відбувається у місті вперше, хоча ми маємо досвід проведення фестивалю кіно та урбаністики «86»,  архітектурних літніх шкіл та воркшопів. Все це дає місту переосмислення сенсів існування та розвитку, нові ідеї та інвестиційні можливості, міжнародну увагу дослідників, урбаністів та інвесторів. А головне, подібні події можуть спонукати власне саму громаду до активних подальших дій”, — підсумовує значення події для міста і країни Арина Старовойтова, координаторка ініціативи, директорка КП “Агентство регіонального розвитку Славутицької міської ради”. 
SESAM 2021 Poliklinikа відбуватиметься з 2 по 30 серпня. До Дня Незалежності з 22 по 24 серпня в центрі міста на великій сцені запланований великий концерт з українськими зірками.
Славутич гостинно запрошує приєднатися до події всіх, хто небайдужий до нових знань, ідей, мистецтва, урбаністики, архітектури і позитивних змін. І завжди радий туристам і гостям міста, що цікавляться культурою, архітектурою та урбанізмом.
_____________
Факти
● Місто вибороло титул Малої культурної столиці України та виграло грант від Українського культурного фонду у розмірі 9 млн 818 тис. 447 гривень на реалізацію креативних ініціатив.
● В рамках програми “Мала культурна столиця” від Українського культурного фонду в Славутичі в рік 34-річчя підготував до реалізації чотири масштабні проєкти та декілька малих, й “SESAM 2021 Poliklinika” – один із них.
● Тюьюторами запрошено міжнародних експертів у сфері архітектури, урбаністики і концептуального мистецтва, серед яких –  Давіде Каучіелло, Октавіо Пінейро Арамбуру, Дафні Рецепі, Адріен М’юлі, Валентин Летельє, Луї Лолан, Фабіан Рейнер, Свен Хьоггер, Перрін Каріу, Джейд Апак та інші._____________
Довідка
Славутич — наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи.
У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту “Славутич: ось [to beⁱ] країна!”, який складатиметься з роботи арт-резиденції “Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича”, діяльності “SESAM 2021 Poliklinika: Міжнародного семінару студентів-архітекторів від Європейської Архітектурної Студентської Асамблеї”, ІІ Міжнародного фестивалю для людей поважного віку “GOLDenFest” та інших культурно-мистецьких ініціатив.
EASA, Європейська Асамблея Студентів Архітектури — освітня платформа для студентів та    професіоналів архітектури, є неприбутковою організацією, що була заснована в 1981 році студентами для студентів, і є найбільшим подібним рухом в Європі.
Літня асамблея EASA — це щорічна двотижнева подія, яка об’єднує понад 500 учасників з 50 країн світу. Кожна подія має свою тему.

Exit mobile version