Актуальні новини

«Ми такі обурені, що ви собі просто не уявляєте»

Адміністрація львівського Будинку вчених заявила про обман з боку організаторів вечірки інста-блогерів, яка відбулася у День пам’яті жертв Голодоморів і призвела до публічного скандалу. Після розголосу у ЗМІ львівська мерія закрила Будинок вчених за карантинні порушення, а поліція почала розслідування обставин проведення скандальної вечірки.

Заступник директора Будинку вчених Василь Мастикаш, який і дозволив оренду для приватної вечірки, розповів ZAXID.NET, що організацією святкування дня народження блогера з Чернівців Олександра Заліска займалася агенція-посередник, де його запевнили, що має відбутися святкування «звичайного дня народження», на якому будуть присутні близько 40 осіб – усі будуть вакциновані або ж матимуть негативні ПЛР-тести, як це вимагають обмеження «червоної зони». Насправді ж на святі було понад 100 людей, а відзначення дня народження більше нагадувало еротичну вечірку у стилі БДСМ із залученням сторонніх артистів.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1531201 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1531201{
margin: 0!important;
}
}

За словами Мастикаша, організатори вечірки заплатили за сім годин оренди зали – з 18:00 до 01:00, проте вартість оренди він відмовився назвати, посилаючись на комерційну таємницю. За словами Марії Яцейко, голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки, якій належить Будинок вчених, затверджена орендна плата становить 4000 грн/год, але вона теж відмовилась назвати сплачену блогерами вартість.

«Коли я запитав, які будуть святкування – організаторка лише сказала, що буде встановлена гімнастична конструкція [повітряне кільце]. Запевнила, що це не завдасть шкоду приміщенню. У результаті дуже неприємно, що вони нас обманули, затіяли такий сценарій», – вважає Василь Мастикаш.

Він визнав, що здаючи приміщення в оренду, керівництво Будинку вчених не врахувало, що вечірка запланована на День пам’яті жертв Голодоморів, адже угоду, за його словами, підписували приблизно за місяць до події.

  17 лютого — день Миколи Студеного: історія, традиції та прикмети свята

«Тут ми допустили помилку, бо треба було вимагати сценарій, – каже у розмові із ZAXID.NET багаторічний директор Будинку вчених Роман Славітич. – Але на нас починають ображатися у тах випадках, кажуть: що це цензура. Вони обманули, не сказали про те, що буде насправді. Організацією заходу займалася посередниця. Вона десь так то все обкрутила, хитрощами обійшла. Як би я бачив, що там робиться, викликав би поліцію і припинив би це».

«Ми такі обурені, що ви собі просто не уявляєте, – запевнила ZAXID.NET голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Марія Яцейко. – Будинок вчених, відповідно до статуту має право давати приміщення в оренду. Ми дали приміщення в оренду на сімейне торжерство і мали забезпечити температурний режим та карантинні умови. Все решта – в якому форматі буде проходити це сімейне торжество – за це відповідає організатор. А організатор – Мар’яна Заліско. У цьому плані всі питання до неї. Ми переглядаємо з нею співпрацю і надалі з нею співпрацювати не будемо, бо так не можна було зробити».

Мар’яна Заліско, яка займалася організацією святкування блогера Олександра Заліска, є його сестрою. У своєму Instagram вона теж виклала світлини з гучної вечірки. ZAXID.NET не вдалося отримати її коментар. Натомість сам 27-річний іменинник Олександр Заліско заявив, що він пишається своє вечіркою і не бачить у ній нічого неетичного.

Цим інцидентом зацікавилася поліція. Заступник директора Василь Мастикаш розповів, що уже вже ходив давати пояснення слідчим. У поліції Львівщини підтвердили ZAXID.NET, що поліцейські з’ясовують усі обставини події.

У свою чергу міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) у понеділок, 29 листопада, вирішила призупинити діяльність Будинку вчених за карантинні порушення.

  У Музеї модернізму відкрилась виставка Михайла Дзиндри

Львівський Будинок вчених офіційно належить Львівській обласній організації профспілки працівників освіти і науки, як вказано на офіційному сайті проспілки «на праві приватної власності», хоча будівля належить до списку пам’яток, які не підлягають приватизації. Судячи з сайту Будинку вчених, вся діяльність полягає у здачі приміщень в оренду для різних заходів та святкувань.

Залишити відповідь