Захоплюючі історії чекають на вас.

Жанр детективу, як не дивно, зародився ще в Античності. Але найбільшого розквіту він досяг, напевно, в XIX-XX століттях. Твори Агати Крісті, Артура Конан-Дойля та інших гігантів допомогли остаточно зміцнитися детективу як повноцінному жанру літератури, а потім і кіно, інформує Ukr.Media.

Ми вирішили зібрати найкращих представників детективного жанру серед серіалів. Будемо намагатися обійтися без таких монстрів жанру, як «Шерлок» або «Справжній детектив», звернувши увагу на менш розкручені проєкти.

«Міст»

Жанр детективу в останні роки все більше асоціюється зі скандинавами. Спільне шоу Данії і Швеції повідає похмуру історію із закрученим сюжетом про спільне розслідування детективів обох країн. На мосту, що з’єднує дві країни, знайдено тіло, а що стоїть за цим, глядач дізнається в самому кінці.

«Фарго»

Ми обіцяли без попси, але не можемо обійти увагою серіальну адаптацію братів Коенів. Шикарний сюжет, дотепні діалоги, несподівані повороти і неймовірний дует Мартіна Фрімана і Біллі Боба Торнтона роблять з шоу справжній шедевр.

«Фортитьюд»

Дія цього британського серіалу відбувається у вигаданому місті в арктичній частині Норвегії. Знайдено тіло професора, розслідувати справу надсилають британського детектива, чим незадоволені місцеві копи. Однак смерть чоловіка — лише перша ланка в довгому і заплутаному ланцюжку.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

«Банші»

Волею випадку відсидівши 15 років, злочинець стає шерифом у невеликому окрузі Банши. Тепер йому доведеться не лише вирішувати проблеми місцевих жителів, але і протистояти минулому, адже колишні дружки-гангстери жадають помсти.

«Щаслива долина»

Кетрін Кейвуд змушена самотужки виховувати свого онука, тому жінка кинула роботу детектива і стала звичайним сержантом. Незабаром в їх невеликому містечку відбувається таємниче зникнення, Кетрін підозрює, що винуватець — батько її онука. Хоч серіал і критикували за жорстокість, свою BAFTA він таки отримав.

  Вітаємо юристів України зі святом!

«Капкан»

Ще одна класика скандинавського детективу, тепер з Ісландії. У морі знаходять тіло, яке стає першим у ланцюжку загадкових вбивств. До того ж роботу місцевих детективів сильно ускладнює тривала заметіль, яка хоронить місто під снігом.

«Бродчерч»

І знову розслідування загадкового вбивства, тільки жертва тепер 11-річний хлопчик. За справу беруться грубий Алекс Харді у виконанні Девіда Теннанта і Еллі Міллер, яку зіграла майбутня володарка «Оскара» Олівія Коулман.

Детективи дозволяють глядачеві разом з героями вести розслідування і робити власні висновки, при цьому залишаючись в стороні від усіх жахів. Ймовірно, саме тому цей жанр так сильно полюбляють глядачі.