Актуальні новини

МЗС запускає проєкт із наповнення Вікіпедії неупередженою інформацією про Україну та світ

Міністерство закордонних справ України та ГО “Вікімедіа Україна” розпочинають співпрацю і планують запустити спільні проекти, щоб залучити якомога більше людей до наповнення Вікіпедії інформацією про Україну та протидіяти дезінформації.
“Захист правди і протидія дезінформації є стратегічним пріоритетом зовнішньої політики України. Разом із партнерами ми розпочинаємо боротьбу з дезінформацією у важливому сегменті – найбільшій у світі енциклопедії. Статті з Вікіпедії щодня стають джерелом інформації для мільйонів людей у всьому світі. Тому дуже важливо, щоб інформація про Україну в цій енциклопедії була максимально об’єктивною та достовірною”, – наводить слова міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби прес-служба МЗС України в середу.
Зазначено, що йдеться і про україномовний сегмент, і про інші мови.
Першим етапом співпраці стане запуск онлайн-марафону “Місяць української дипломатії”. Протягом місяця автори україномовної Вікіпедії заповнюватимуть прогалини і виправлятимуть неточності на теми російської агресії, інтеграції України до Євросоюзу та НАТО, відносин з іншими країнами, діяльності України в міжнародних організаціях, а також публічної дипломатії. Марафон розпочнеться у травні, пояснили в МЗС.
Наголошується, що до кампанії долучиться команда МЗС України. Зокрема, дипломатичні установи України за кордоном опублікують на своїх ресурсах довідки і документи про дипломатичні відносини з конкретними країнами, інформацію про політиків та громадських діячів, важливі дати, події та локації – їх потім можна буде використовувати як джерела для статей Вікіпедії.
Українські дипломати також долучаться до організації наповнення Вікіпедії мовами їхньої країни перебування, щоб підвищити впізнаваність України, її історії та сучасності серед світової спільноти і наповнити статті української тематики неупередженими фактами. Це буде продовженням кампанії МЗС CorrectUA. Раніше ця ініціатива міністерства була присвячена коригуванню написання українських назв міст – KyivNotKiev, Odesa, Lviv тощо.

  Анджеліна Джолі зніме фільм про найкращого фоторепортера усіх часів

Залишити відповідь