Новини культури України

Одеському художньому музею можуть надати статус національного, – Ткаченко

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко прогнозує надання статусу національного Одеському художньому музею до кінця 2021 року, передає “Інтерфакс-Україна”.
“Надання статусу “національного” Одеському художньому музею – справа не одного дня. Є законодавчі вимоги, згідно з якими зробити це одномоментно – неможливо. Ми працюємо над цим та, об’єднавши зусилля разом із ОДА, розраховуємо досягти мети до кінця 2021 року”, – написав Ткаченко у Telegram.
За словами міністра, музей не лише зберігав і примножував культурну спадщину, а й активно популяризував українське та світове мистецтво, знайомив із сучасним мистецтвом.
При цьому він закликав не спекулювати на імені екс-керівника музею, художника Олександра Ройтбурда. “Якщо у вас є енергія та бажання допомогти, не треба провокувати безпідставні скандали. Краще об’єднати зусилля. Ми державно-приватному партнерству будемо лише раді”, – сказав Ткаченко.
Як повідомлялося, керівник Одеського художнього музею, депутат Одеської обласної ради від партії “Європейська солідарність”, український художник Олександр Ройтбурд помер 8 серпня у віці 59 років після тривалої хвороби. Він очолив музей у березні 2018 року. У 2019 році був відсторонений від керівництва закладом, але на початок 2020 року відновлений рішенням суду.

Exit mobile version