Новини культури України

Оголошено топ-30 знакових пісень Незалежної України

До 30-ої річниці Незалежності України онлайн-медіа СЛУХ та чеський бренд Becherovka провели голосування, щоби визначити 30-ку найбільш знакових та значимих українських треків — від 1991-го року до сьогодні.
Голосування тривало 2 тижні, протягом яких українці та українки понад 6000 разів віддавали голоси за їхні улюблені музичні композиції. У результаті, було складено список із 30-ти ключових пісень Незалежної України.
До топ-30 увійшло по чотири пісні «Скрябіна» та «Океану Ельзи», по дві — від Тіни Кароль, гурту «Тінь Сонця» та MELOVIN. До першого народного плейлиста не увійшло жодної російськомовної пісні, і лише один трек із 30-ки виконаний не українською. Цією композицією стала «1944» співачки Jamala, з яким вона здобула другу для України перемогу на Євробаченні. Трек виконаний англійською та кримськотатарською мовами.
Повний список із ТОП-30 головних пісень Незалежної України, за результатами голосування від онлайн-медіа СЛУХ та бренду Becherovka, такий:

Брати Гадюкіни — Файне Місто Тернопіль

Тарас Петриненко — Україно

Океан Ельзи — Без Бою

Скрябін — Люди Як Кораблі

Руслана — Дикі Танці

Скрябін — Спи Собі Сама

Океан Ельзи — Там Де Нас Нема

Христина Соловій — Тримай

Океан Ельзи — Вставай

Тінь Сонця — Козаки

Тіна Кароль & Юлія Саніна — Вільна

Тіна Кароль — Україна — це ти

Океан Ельзи — Майже Весна

Мандри – Не спи, моя Рідна земля

Go_A — SHUM

Скрябін — Старі Фотографії

Тартак — Я Не Хочу

Воплі Відоплясова — Весна

Kozak System — Не Моя

Jamala — 1944

MELOVIN — Вітрила

БEZ ОБМЕЖЕНЬ — Зорі Запалали

Скрябін — Сам Собі Країна

MELOVIN — І Кров Кипить

Юрко Юрченко — Я Йду

Тарас Чубай і Плач Єремії — Вона

Бумбокс — Квіти В Волоссі

Володимир Івасюк — Червона Рута

Один в Каное — Човен

Тінь Сонця — Меч Арея

З метою уникнути суб’єктивних оцінок експертів та відобразити в голосуванні думку саме народу України, голосування проводилося способом вільного вибору. Номінації були відсутні, тож бажаючі проголосувати могли самостійно вказати будь-яку пісню, котру вважають важливою для української культури.
Прослухати плейлист із 30-ти найбільш знакових українських пісень останніх 3-х декад можна на стримінгових платформах: Apple Music, YouTube Music, Spotify та Deezer.
Проведення голосування стало частиною кампанії чеського бренда Becherovka, який вирішив привітати українців із ювілеєм Незалежності і випустив лімітовану серію напою у спеціальному дизайні.

Exit mobile version