Актуальні новини

Пішов з життя відомий режисер Георгій Данелія

Кінорежисеру було 88 років.

Кінорежисеру було 88 років.

У віці 88 років після тривалої хвороби помер радянський і російський кінорежисер Георгій Данелія. Про це повідомила родина режисера, інформує .

Георгія Данелію госпіталізували через запалення легенів у лютому. Він потрапив у реанімацію, лікарі ввели його в штучну кому, щоб стабілізувати дихання.

Георгій Данелія народився в Тифлісі 25 серпня 1930 року, але вже через рік його сім'я переїхала в Москву. У 50-х роках він закінчив Московський архітектурний інститут і працював архітектором в Інституті проектування міст.

У 1959 році Данелія закінчив Вищі режисерські курси при «Мосфільмі» в майстерні Михайла Калатозова, після яких почав працювати на кіностудії режисером-постановником.

У 1960 році вийшла його дебютна картина «Серьожа» за однойменною повістю Віри Панової. Фільму присудили Гран-прі на Міжнародному кінофестивалі в Карлових Варах.

Широка популярність прийшла до режисера в 1964 році після виходу ліричної комедії «Я крокую по Москві». Серед інших його кіноробіт – «Тридцять три», «Не горюй!», «Зовсім пропащий!», «Афоня», «Міміно» і «Кін-дза-дза».

Данелія виступив сценаристом більшості своїх фільмів, а також співавтором сценаріїв таких кінострічок, як «Джентельмени удачі», «Француз» і «Привіт від Чарлі Трубача». Він також знявся в епізодичних ролях в декількох фільмах.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

  Нас більше нема: Ольга Бузова і Дава розлучилися

Залишити відповідь