Актуальні новини

«Пітер Пен» – нова історія без магії

У Львові представили постановку про одного з найпопулярніших персонажів дитячої літератури ХХ століття
Вистава, прем’єра якої відбулася учора, 6 липня, у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької, має позначку «12+» і розрахована на сімейний перегляд. 
В афіші спектакль «Пітер Пен: нова історія» зазначений як музична пригода. 

Переклад з англійської зробила Олеся Галканова-Лань. Вона ж – режисер постановки. Художник – Орест Гелитович. Костюми – Олексій Лань. Музика й тексти пісень – Олександр Мельник, Брія Блессінг, Мирослава Солук. Хормейстер – Оксана Явдошин. Танці й пластика – Марта Кулай.
У виставі, а зроблена вона у стилі американських коміксів, що є для заньківчан ноу-хау, показано проблемність стосунків між підлітками та їхніми батьками.  «Підлітковий період – дуже складний, тому важливо, аби батьки у цей час максимально переймалися життям і дозвіллям своїх дітей», – говорить режисер Олеся Галканова-Лань. І додає, що «вилучила» зі сценарію всю магію – зробила персонажів вистави звичайними, пересічними людьми: «У нас – історія про дівчинку з добропорядної сім’ї і дітей, які живуть на вулиці». 

Вистава розрахована на два склади. У ролі Венді Дарлінг – Марія Шумейко та Марина Мазур. У ролі Пітера Пена – Назар Московець та Володимир Пантєлєєв. Джеймс Дарлінг, капітан – Олег Сікиринський, Олександр Норчук. Діана Дарлінг, Віола – Альбіна Сотникова, Валентина Мацялко. 
Вистава – багатофігурна, але масовки у класичному розумінні слова у ній нема. 
Залишається нагадати, що Пітер Пен – персонаж казкових повістей шотландського письменника сера Джеймса Метью Баррі «Пітер Пер у Кенсінгтонському саду» і «Пітер і Венді» та п’єси «Пітер Пен», написаних понад 100 років тому. 

Прототипом персонажа, котрий надихнув письменника, був Майкл Ллуелін Девіс. За задумом Баррі, Пітер Пен – хлопчик, котрий не хоче дорослішати – довіку залишається підлітком і навіть спромігся зберегти молочні зуби. Втік з дому через димар, полетів у лондонський Кенсінгтонський сад, познайомився з феями. Пізніше жив у Нетландії  у компанії хлопчиків, що загубилися Кенсінгтонських садах разом із Венді Дарлінг… 

  Привітання з 1 вересня (з днем знань) в прозі школярам, студентам 2019

Історії про Піта Пена неодноразово екранізувалися. Добре відомий однойменний мультфільм Волта Діснея 1953 року, також – фільм 1991 року «Капітан Крюк». Двосерійну художню кінострічку 1987 року про вічного підлітка відзняли 1987 року й на кіностудії «Беларусьфильм». 
Прем’єра заньківчан у баченні Олесі Галканової-Лань – це мюзикл. Переглянути його можна сьогодні, 7 липня. А потім – аж у вересні. 
Відпустка! 
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Тараса Валька.

Залишити відповідь