Новини культури України

Поліція закрила справу про можливе катування немовлят на зйомках фільму «Дау»

Поліцейські закрили справу щодо можливого катування немовлят з Харкова під час зйомок скандального фільму «Дау. Дегенерація» російського режисера Іллі Хржановського. Слідчі не виявили ознак кримінального правопорушення. Про це у четвер, 4 лютого, повідомила поліція Харківської області, яка проводила досудове розслідування.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1513955 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1513955{
margin: 0!important;
}
}

«Слідчі встановили, що у фільмі “ДАУ. Дегенерація”, розповсюдженому у відкритому доступі у всесвітній мережі “Інтернет”, не містяться твори, що пропагують культ насильства та жорстокості», – зазначено у повідомленні.

Поліція допитала директора Харківського дитячого будинку, дітей з якого брали для участі у зйомках, медсестер, які супроводжували немовлят, та інших працівників закладу. Крім того, допитали також представників творчої групи, які працювали над створенням фільму.

Зазначимо, що Ілля Хржановський також є художніт керівником Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр», розташованому у Києві.

Скандал навколо фільму Іллі Хржановського «Дау. Дегенерація» розгорівся після того, як 20 квітня 2020 року експертка дитячої нейропсихології Олена Самойленко заявила, що у зйомках використали немовлят з харківського будинку дитини та що їм завдали непоправних психологічних травм.

21 квітня дитячий омбудсмен Микола Кулеба звернувся до поліції, аби вони розслідували участь немовлят-сиріт з Харкова у цьому фільмі.

Після цього прокуратура Харківської області відкрила кримінальне провадження за статтями «катування» та «виготовлення і розповсюдження творів, що пропагують культ насильства».

Тоді ж учасниця проекту «Дау» Олена Остапченко розповідала, що на майданчику дійсно були немовлята. Знімальний процес контролював лікар, а їх супроводжували медсестри з того ж закладу. З її слів, діти перебували там недовго та їх відразу відвезли назад.

«Дау.Дегенерація» є одним із серії фільмів російського режисера Іллі Хржановського про радянського фізика, нобелівського лауреата Льва Ландау.

Його почали знімати близько 10 років тому, однак про початок показу проекту заявили у 2019 році. Основна частина зйомок відбувалася в Україні, зокрема в Харкові. В епізодичних ролях знімалися багато непрофесійних акторів, а також українські політичні діячі. Крім того, у фільмі присутні реальні сцени із сексом та насильством.

21 квітня 2020 року відбулось офіційне відкриття переглядів проекту «Дау». Наразі доступні фільми «Наташа» та «Дегенерація». Ці фільми були показані на Берлінському кінофестивалі.

Exit mobile version