Актуальні новини

Проект «Споріднені» об’єднав вихованців дитячих будинків та львівських художників

У Львові на аукціоні продадуть роботи, які створили митці та діти, позбавлені батьківського піклування. Із 2 по 19 вересня у дев’ятьох галереях Львова триватиме виставка робіт, які спільно створили митці та вихованці міських дитячих будинків. Десятеро дітей, що позбавлені батьківського піклування, творили разом із художниками й скульпторами в межах проекту «Споріднені». Ініціативу втілює благодійний фонд «Рідні», арт-центр «Дзиґа» і «Gallery 101».

Дві Анастасії – вихованки одного зі львівських будинків сімейного типу – прийшли малювати до майстерні молодого художника Леся Панчишина. Вони кажуть: таке заняття їх заспокоює. 10-річна Настя у захопленні від космічної тематики. Старша, якій вже 16 років, полюбляє переносити на полотно природу.

«Я малюю рідко, але роблю це тоді, коли мені погано чи сталось щось важливе. Тут крута атмосфера, враження мене переповнюють», – каже 16-річна Настя.

А 11-річний Тимофійко полюбляє ліпити. Глиняну композицію «Зародження» створив під керівництвом Ярослава Костка усього за три сеанси.

«Наша скульптура вийшла у формі яйця, яке символізує домівку. А крило — це ніби зародження особистості, її формування, певна свобода», – пояснює скульптор Ярослав Костко.

У межах проекту «Споріднені» львівські митці взяли під творче крило десятьох вихованців інтернатів. А створені разом роботи вони вже розмістили у мистецьких просторах міста. Оглянути їх можна в «Музеї Ідей», «Дзизі», «Зеленій канапі», арт-центрі Павла Гудімова «Я Галерея» та інших.

«Спочатку в діток були незручність, страх, сором’язливість. Але, як тільки вони брали у руки пензлі чи інші інструменти, все швидко кудись зникало. І вже тоді між вихованцями дитбудинків і митцями відбувалась творча колаборація», – розповіла кураторка ініціативи Марта Троцюк.

Однак виставка — це не кінець проекту. Вже через два тижні картини й скульптури продадуть на аукціоні. Співорганізатор заходу – благодійний фонд «Рідні».

  "Копія мами": Alyosha показала маму — тепер ясно, на кого схожа співачка

«Це фонд, який займається темами сирітства та всиновлення. Він робить багато для того, щоб діти, які проживають в інтернатних закладах або позбавлені батьківського піклування, мали змогу розвивати свої таланти. 27 вересня у Futura Hub відбудеться благодійний аукціон із продажу робіт. Виручені кошти ми скеруємо на підтримку талантів діток», – зазначає амбасадорка БФ «Рідні» Мар’яна Романяк.

За виручені гроші благодійний фонд «Рідні» облаштує у ліцеї «Просвіта» арт-майстерні для дітей.

Залишити відповідь