Актуальні новини

Прокуратура подала позов про повернення Будинку вчених львівській громаді

Львівська обласна прокуратура подала до господарського суду позов про витребування з приватної власності Будинку вчених у Львові та повернення його львівській громаді. Прокурори зацікавилися законністю перебування пам’ятки в приватній власності після скандалу з «голодною тусою», що трапився в листопаді минулого року.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1547759 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1547759{
margin: 0!important;
}
}

Як повідомили у середу, 10 серпня, у прокуратурі Львівщини, приміщення Будинку вчених, що у центрі Львова, незаконно перебуває у приватній власності Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, хоча будівля належить до списку пам’яток, що не підлягають приватизації. А фактично будівля Будинку вчених використовується для отримання прибутку, що суперечить поняттю неприбуткової організації.

«Окрім того встановлено, що приміщення належало до обласної комунальної власності і правових підстав для прийняття розпорядження районною адміністрацією про його передачу у приватну власність не було», – йдеться в повідомленні прокуратури.

Тому прокурори подали позов до Господарського суду Львівської області про витребування Будинку вчених, площею понад 3200 м2, з незаконного володіння профспілки та наполягатимуть на поверненні будівлі громаді.

Нагадаємо, у листопаді минулого року львівський Будинок вчених опинився в центрі публічного скандалу через вечірку інста-блогерів, яка відбулася у День пам’яті жертв Голодоморів. Тоді міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) на деякий час призупиняла діяльність Будинку вчених за карантинні порушення, а директор Будинку вчених раптово помер від серцевого нападу під час візиту у мерію.

Львівський Будинок вчених офіційно належить Львівській обласній організації профспілки працівників освіти і науки, як вказано на офіційному сайті проспілки «на праві приватної власності», хоча будівля належить до списку пам’яток, які не підлягають приватизації. Судячи з сайту Будинку вчених, вся діяльність полягає у здачі приміщень в оренду для різних заходів та святкувань.

  22 травня — Микола Весняний: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь