Новини культури України

Прикмети і забобони: як передбачити майбутнє і спробувати застерегтися від небезпеки?

Завдяки існуванню прикмет і забобонів про життя людина може передбачити, що чекає її в майбутньому. Деякі з них застерігають від можливої небезпеки.

Прикмети і забобони: як передбачити майбутнє і спробувати застерегтися від небезпеки?

Коріння виникнення забобонних знань ховаються в далекому минулому, але актуальні вони і до цього дня. За допомогою народних знамень ми ясніше розуміємо, що відбувається з нами або буде відбуватися.

Чого очікувати в життя, якщо ви зіткнулися з комахами?

Багато забобонів пов'язано з ними. Вбивство світлячка означає розрив любовних відносин. Розчавити павука, сонечко або жука – до нещастя Якщо павук впаде на ваше обличчя звідкись зверху – чекайте приємних подій.

Коли над ліжком в'є павутиння павук світлого кольору – будете щасливими. Якщо він чорний – не до добра це. Коли муха впала в кружку з питвом, чекайте успіху в своїх починаннях. Коли вона потрапить в тарілку з їжею, це буде передвіщати отримання подарунка.

Перед вашим поглядом спускається павук – отримаєте лист, важливу звістку. Побачити павука, який повзе по вашій сукні, означає швидку прибуток.

Прикмети, пов'язані з побутом
Багато буденних речей теж мають значення. Серед них є знаки, що посилаються нам долею, щоб попередити про щось важливе. Кімнатні капці, залишені перехрещеними, закликають негативні події. Сіль, що сильно сиреет, передрікає негоду.

Вимітати пил з дому через поріг не можна, інакше разом з нею ви можете вимести удачу. Шапка, залишена на столі, віщує відсутність грошей в сім'ї. Поганою ознакою вважається обмін склянками або келихами в обідній час або каша, що вибігла при варінні з каструлі.

Коли предмети меблів починають скрипіти або тріщати, погода зміниться. Якщо дзеркало падає і розбивається на осколки, можете втратити близьку людину. Передавати сіль під час їжі комусь небажано – можете посваритися.

Щоб уникнути конфлікту, смійтеся, коли будете передавати її. Узята у кого-то тарілка, сумка, банку або кошик не повертаються порожніми. Туди щось потрібно покласти, так ви привернете достаток в сім'ю.

Якщо ви не доїдаєте, що не допиває за столом, залишене символізує зле начало. Не можна залишати на столі ключі, інакше в будинку не буде грошей.

Що означають народні знамення?
Деякі з них пророкують нам зміни в житті або важливі події:

 • у дівчини в процесі прийому їжі проливається питво на скатертину – у чоловіка з'явиться пристрасть до алкоголю;
 • батьки їдять в потемках – у дитини виникне бажання красти;
 • впаде зі столу вилка або ложка – чекайте в гості жінку;
 • впаде ніж – чоловік прийде. Якщо ж ви не хочете приймати гостей, постукайте зворотною стороною приладу по столу три рази;
 • ставити порожню пляшку на стіл – жити в злиднях;
 • змести крихти зі скатертини руками – позбавити себе матеріального благополуччя;
 • пересолити блюдо – до закоханості;
 • одягнути річ на ліву сторону – бути побитим;
 • подарувати гострий предмет (ножиці, ніж) – накликати біду або сварку, щоб цього не сталося, подарував потрібно дати монетку;
 • якщо сміх буде довгим – доведеться довго плакати потім;
 • зашитй на собі одяг може позбавити пам'яті, якщо в цей час не прикусити нитку, дотримуючись мовчання.

Зазвичай прикмети частіше збуваються для тих, хто в них є недоторканним вірить.

Найпоширеніші забобони про життя
Ми стикаємося з ними постійно, але не завжди віримо в знаки долі або розуміємо, звідки походить забобон, з чим це пов'язано.

Заборона на святкування сорокаріччя

З моменту появи християнських похоронних обрядів числу сорок відповідає поминальний день після смерті. Фатальне значення присвоїли йому більшість світових релігій. Відзначати сорок років – погана прикмета. Якщо її ігнорувати, це буде рівноцінно привітанню своєї смерті.

З якихось причин не дозволяється брати їжу з ножа?

Ще з часів глибокої давнини ніж використовувався в якості зброї, яким можна було вбити людину. Тому на його кінці збирається погана енергетика, руйнує біополе при дотику до нього.

Може пропасти настрій, з'явиться байдужість до всього, злість або дратівливість. Вважається, що злизування їжі з леза ножа призведе до хвороб серця.

Навіщо потрібно сідати на доріжку?

Перед тим, як вийти з дому напередодні тривалої поїздки, прийнято сідати на свою поклажу – валізи, рюкзаки або сумки. Вважається, що таким чином ми концентруємо в собі позитивну енергію, необхідну нам в дорозі. Також ми заспокоюємося, перестаємо нервувати і стаємо більш зібраними.

Не можна віддавати речі або гроші через поріг

Віддавайте що-небудь вийшовши з дому або запустивши гостя хоча б в коридор. Це марновірство пов'язано з похованням під порогом праху померлих родичів. Так робили за часів глибокої давнини.

Поріг став вважатися межею між виміром живих і потойбічним світом. Тому не можна турбувати душі предків, щоб їх не розсердити. З цієї ж причини не рекомендується повертатися додому, забувши якусь річ.

Годинник – небажаний подарунок

Вважається, що дарувати їх не можна, тому що це призводить до розлуки. Прикмета родом з Китаю, де годинник, подарований комусь, означали запрошення на похорон. Крім того, у стрілок на циферблаті гострі кінці, якими можна «розрізати» дружбу. Щоб уникнути сварки, потрібно дати за подібний подарунок викуп у вигляді монетки.

Прикмети для залучення грошей
Дотримуватися певних побутових умовностей, можна залучити достаток в сім'ю. Для цього потрібно:

 • віник ставити ручкою вниз;
 • займати кошти тільки під час зростаючого місяця;
 • брати купюри лівою рукою, а віддавати завжди правою;
 • зберігати валюту лицьовою стороною до себе;
 • купюри в гаманці сортувати по достоїнству, распрямлять пом'яті;
 • стіл накривати чистою скатертиною і класти під неї велику купюру;
 • частіше перераховувати гроші;
 • носить з собою купюру, номер на якій відповідає вашій даті народження;
 • розкладіть по кутах будинку монетки.

Проведені ритуали будуть притягувати до вас гроші. Прикмети і забобони про життя не зобов'язують нас вірити у все підряд, право вибору є завжди.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Exit mobile version