Новини культури України

Random House і Penguin об’єднаються в найбільше видавництво в світі

Великі медіа-концерни Bertelsmann і Pearson обговорюють можливість об’єднання своїх видавничих підрозділів Random House і Penguin. У результаті буде створено найбільше видавництво в світі.

Як повідомляє Financial Times, компанії розраховують підвищити ефективність роботи в умовах швидко розвиваючогося сегмента електронних публікацій.

Джерела, знайомі з ходом переговорів, стверджують, що Bertelsmann дістанеться понад 50% акцій об’єднаної компанії. Однак поки переговори знаходяться на ранній стадії, і сторони можуть припинити їх будь-якої миті.

Зараз Random House і Penguin разом контролюють чверть ринку паперових і електронних книг в США і Великобританії.

Нагадаємо, нещодавно кмпанія Google і Асоціація американських видавців уклали мирову угоду після семи років судової тяжби за законом про захист авторських прав. Відповідно до досягнутої угоди, книговидавці забезпечують компанії вільний доступ до книг та інших друкованих видань, захищених законом про авторське право, для проекту Google Library, який вже оцифрував 20 млн книг.

Автори, в свою чергу, мають право вилучити свій твір з електронної бібліотеки Google.

Справа триває з 2005 року, коли Гільдія авторів та Асоціація американських видавців подали позов проти Google, який оголосив намір перевести в цифровий формат для розміщення в інтернеті фонди національної бібліотеки.

Джерело: ЛІГАБізнесІнформ

Exit mobile version