Новини культури України

Рідні і друзі Остапа Лозинського створюють у Львові фонд імені іконописця

Щоб вшанувати пам’ять іконописця Остапа Лозинського і презентувати його творчість світові друзі та рідні художника вирішили створити фонд його імені. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив друг Остапа Лозинського, художник Роман Зілінко.

«Він завжди дбав про кожного з друзів: допомагав, видавав, робив виставки, радив, ділився, обдаровував, і дарував просто свій час, працю, увагу, настрій і ще те чого не перелічити. Тепер наш час віддячуватися. Остап не лишив жодного свого каталогу чи альбому, свої персональні виставки усі робив власним коштом. Тепер нам треба це робити», – написав Роман Зілінко.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1533830 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1533830{
margin: 0!important;
}
}

Тож батьки і друзі іконописця вирішили створити фонд Остапа Лозинського, щоб у такий спосіб вшанувати його пам’ять і показати його мистецький світ: ікони, його живопис, графіку, колекцію. Також планується видати його роботи та проводити виставки.

Наразі робота над створенням благодійного фонду імені Остапа Лозинського лише починається, а поки немає його офіційного рахунку, пожертви на роботу фонду можна переказувати за реквізитами:

А вже у п’ятницю, на 9 день по смерті Остапа Лозинського, у Львові у «Дзизі» презентують другий том альбому кращих ікон, створених на новицьких пленерах у попередні роки, над яким до хвороби і смерті працював іконописець. Остап Лозинський щороку брав участь у пленері в Новиці (Польща) та був його співорганізатором.

«Ми планували презентацію на час, коли він вилікується. Але сталося так, що Остап організував презентацію на свій лад, і ми присвячуємо її йому, в його дев’ятий день», – сказав Роман Зілінко.

Презентація відбудеться у п’ятницю, 14 січня, о 17:00. Про книжку, про ікони і про Остапа Лозинського говоритимуть Маруся Цимбаліста, Роксоляна Косів, Ромко Зілінко, іконописці зі Львова, організатори пленеру та співупорядники видання Матеуш Сора і Катажина Якубовська-Кравчик з Варшави.

Співатимуть та колядуватимуть для Остапа Уляна Горбачевська та «Пиріг і батіг».

Як інформував ZAXID.NET, іконописець Остап Лозинський помер 6 січня 2022 року від ускладнень коронавірусної хвороби у віці 38 років.

З 2006 до 2016 року працював у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові, де був завідувачем сектору виставково-експозиційної роботи. У 2020-2021 роках брав участь у конкурсі на посаду директора Національного музею.

Також Остап Лозинський був головою Асоціації музеїв та галерей Львова.

Брав участь в численних виставкових та видавничих проектах, був куратором та співкуратором. Серед найвідоміших – «Гуцульське Різдво», «Іван Руткович. Жовківський іконостас. До 310-ї річниці від часу створення», численні виставки у галереї сакрального мистецтва ICONART, виставка «50 історій Львівського скансену» тощо.

Exit mobile version