Новини культури України

Що покажуть в Одесі?

У суботу, 14 серпня, відкривається 12-й міжнародний Одеський кінофестиваль. Нагадаємо, минулого року через пандемію попередній фестиваль відбувся онлайн. Тож маємо подвійну радість дивитися кіно на великому екрані та зустрітись з авторами фільмів наживо.

Цього року на фестиваль чекали великі зміни. Головна стосується того, що фестиваль відмовився від міжнародного конкурсу, зосередивши увагу на національному. До слова, саме він завжди користувався в Одесі найбільшим попитом, хоч і проходив не на головній фестивальній локації. Тепер саме українське кіно постало на чолі програми.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1524287 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1524287{
margin: 0!important;
}
}

Це важливі зміни, адже міжнародний конкурс, у порівнянні з старшими та масштабнішими фестивалями, завжди був дещо вторинним (хоч і не раз приводив в Україну дуже добре кіно). А от для українського кіно ОМКФ став головним фестивалем, що цьогоріч оформилось остаточно.

До Національної конкурсної програми увійшли 6 повнометражних фільмів:

«Королі репу», реж. Мирослав Латик. Цей проект, переможець 11-го конкурсу Держкіно, розпочав робити продюсер Юрій Мінзянов. Саме його пам’яті присвячений вже готовий фільм. Двоє друзів-реперів мріють про славу, але на заваді стає надто багато перешкод. В одній із головних ролей – Ірма Вітовська.

«Із зав’язаними очима», реж. Тарас Дронь. Дія фільму відбувається після закінчення російсько-української війни. Головна героїня Юля, професійна спортсменка боїв змішаних єдиноборств, переживає посттравматичний синдром, пов’язаний зі втратою її хлопця на фронті. Дівчина намагається втекти від психологічного тиску з боку оточення, вона вирішує завершити свою спортивну кар’єру. У фільмі знімались Марина Кошкіна, Олег Шульга та Лариса Руснак. Картина уже має кілька фестивальних призів.

«Простір», реж. Дмитро Томашпольський. Фільму в жанрі SCI-FI повністю робився в умовах ізоляції. Всі, хто брав участь у процесі, перебував у своєму просторі та спілкувався з режисером тільки онлайн. Артисти знімали на смартфон себе самі, або за допомогою близьких, які перебували разом з ними у карантині. Кожен наступний епізод сценарію повідомлявся виконавцям напередодні чергового знімального дня. Повний сюжет фільму не розголошується.

«Національний музей», реж. Андрій Загданський. Тривалий час автори стрічки спостерігали за життям музею: від монтажу та відкриття виставки українських ікон, які врятувалися після знищення Братського монастиря в Києві, до відкриття виставки прибічника авангарду Олександра Богомазова. Від українського бароко до українського авангарду.

«Стоп-Земля», реж. Катерина Горностай. Фільм став володарем «Кришталевого ведмедя» Берлінале як найкращий фільм конкурсної програми Generation 14plus. Повнометражний дебют Катерини Горностай розповідає про 16-річну Машу, яка вчиться у звичайній київській школі. Окрім майбутніх екзаменів, вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість.

«Суперник», реж. Маркус Ленц. Дев’ятирічний Роман їде до своєї матері Оксани, яка виїхала на нелегальні заробітки до Німеччини. Там вона живе з Ґертом, 62-річним вдівцем. Раптом Оксані стає погано й Роман залишається наодинці зі своїм суперником.

Також у Національній конкурсній програмі будуть показані 8 короткометражних стрічок:

Оцінюватиме фільми Національного конкурсу міжнародне журі, до якого увійшли режисерка Дар’я Жук (Білорусь), режисер Елі Ґраппе (Франція/Швейцарія), продюсер Жан-Шарль Леві (США), акторка Оксана Черкашина (Україна) та фестивальний менеджер Звіад Елізіані (Грузія).

Поза конкурсом відбудеться українська ретроспектива «Незалежні», що зібрала знакові повнометражні та короткометражні українські фільми останніх 30-ти років. Зовсім скоро ця програма вийде в прокат.

Також протягом фестивалю відбудуться ретроспективи Террі Гілліама, з яким у рамках фестивалю відбудеться зустріч, та Кшиштофа Кесльовського.

Традиційно в Одесі покажуть фестивальні хіти, серед яких – переможець Канн, «Титан» француженки Жюлі Дюкорно.

Завершиться фестиваль 21 серпня нагородженням переможців на Потьомкінських сходах.

Exit mobile version