Українське суспільство постійно стикається з проблемами економічного, соціального та екологічного характеру. Україна, як і інші країни-члени ООН, приєдналася до глобального процесу забезпечення сталого розвитку. Зараз ми всі є свідками кількох криз: екологічно-кліматичної, пандемії, економічного дисбалансу та воєн. Щоб налагодити співпрацю між представниками громадського сектору, бізнесу, державних структур, релігійних інституцій та Церков різних конфесій, молодіжних організацій, освітніх закладів і журналістів, Інститут екуменічних студій Українського католицького університету чотирнадцять років тому створив майданчик для діалогу – «Екуменічний соціальний тиждень». Це Форум, в межах якого відбуваються заходи різного формату – академічні, культурно-мистецькі, просвітницькі чи практичні.
Цьогорічний Екуменічний соціальний тиждень (з опцією онлайн) під назвою «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства» триватиме з 5-го по 9-те жовтня і має на меті обговорити цілі сталого розвитку з урахуванням українського контексту. Усі заходи відбуватимуться на платформі Zoom, також пряма трансляція буде доступна у Facebook та YouTube.
У продовження теми торішнього форуму «Почути крик Землі: інтегральна екологія в дії», який зібрав учасників та учасниць із 15 країн та різних сфер діяльності, цього року фахівців залучають до дискусій щодо спільного блага, екуменічного соціального вчення, викликів сьогодення, шляхів розв’язання проблем та розбудови справедливого світу.
«Тема цьогорічного Екуменічного соціального тижня – сталий розвиток. Після 30 років з моменту набуття незалежності ми зрозуміли, що Україні замало просто розвиватися, тільки розвиток – це недостатньо. Розвиток повинен бути відповідальним, таким, який дозволить розвиватися на перспективу, який дозволить бути успішними, заможними, етичними не тільки нам, а і наступним поколінням чи нашим сусідам. Це ми називаємо сталим розвитком, коли одна царина життя (економіка, оборонна справа, освіта) розвивається не сама по собі, а передбачає, які наслідки матиме розвиток на майбутнє і сьогодні для інших сфер життя. Екологія – це, напевно, один з найпростіших прикладів того: виробляти, продавати, споживати більше – створює таку кількість проблем, що треба зупинитися і запитати себе, чи вартує цей розвиток називатися «розвитком», чи варто платити ціну як шкоду навколишньому середовищу, чи варто «розтринькувати» ресурси», – розповідає директор Інституту екуменічних студій Українського католицького університету д-р Павло Смицнюк.
Розпочнеться форум 5 жовтня із міжнародної конференції «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства», під час якої виступлять Кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу мігрантів та біженців Дикастерії Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини, Йохан де Тавернір, декан факультету богослов’я та релігійних наук Лювенського Католицького Університету, Дафіна Ґерчева, постійна представниця ПРООН в Україні.
«Основним спікером нашого форуму є кардинал Майкл Черні, один з найближчих співробітників Папи Франциска. Він допомагає Папі проводити реформи в Католицькій Церкві, є радником з соціальних питань для Папи Франциска. Його присутність показує, що Україна важлива для Святого Престолу. Своєю присутністю кардинал також хоче підтримати те, що роблять церкви та суспільство в Україні для сталого розвитку, хоче заохотити нас робити так, щоб наш розвиток був більш сталим. Кардинал Майкл Черні є фахівцем з питань міграції. І справді, для України, яка має більше 1 млн внутрішніх переселенців, та надзвичайно велику кількість трудових мігрантів, проблеми міграції є досить актуальними. Тому присутність кардинала є надзвичайно важлива, і ті наголоси, які він зробить у своїй доповіді, дуже вагомі для нас», – додав Павло Смицнюк.
Загалом, заплановано 16 заходів, у яких візьмуть участь понад 70 спікерів.
«Однією із особливостей Екуменічних соціальних тижнів є акцент на міждисциплінарні, екуменічні, міжрелігійні зустрічі та дискусії. Ми хочемо, щоб представники різних «соціальних бульбашок» зустрічалися, спілкувалися, обмінювались ідеями та думками, вчились одне в одного та чули одне одного. Відтак, можуть черпати одне в одного ресурс, підтримку і досягати більшого спільними зусиллями. Запрошуємо до участі у форумі всіх зацікавлених в питаннях сталого розвитку, збереженні довкілля, становленні соціально-відповідального бізнесу, інклюзії, теології…
В Інституті екуменічних студій часто говорять про форум як про «краплю, яка точить камінь». Так, це справді ефективний спосіб говорити із суспільством про вирішення актуальних проблем, про згуртованість та відповідальність. З досвіду попередніх ЕСТ та відгуків учасників і учасниць, такі формати, де присутні представники різних церков, громадські активісти, журналісти, держслужбовці, підприємці, дають цінний досвід комунікації та обміну знаннями і досвідом. Оце різноманіття і є сильною стороною, енергією, яку потрібно плекати та направляти на розвиток суспільства», – зазначає Ірина Кітура, керівниця програм та проєктів Інституту екуменічних студій УКУ, координаторка Екуменічного соціального тижня.
Щоб отримати посилання на заходи, необхідно зареєструватись за посиланням.
Міжнародний суспільний Форум «14-й Екуменічний соціальний тиждень» організовує Інститут екуменічних студій УКУ, у партнерстві із Фондом Конрада Аденауера в Україні та за сприяння Львівської міської ради.
в нього ми вкладаємо душу.
Підписуйтеся, Вам сподобається.