Назва «Листопадник» пішла від природного явища опадання листя восени. А «Грибник», тому що в лісі було багато грибів, а роботи в полі вже майже не залишалося. Тому люди йшли по гриби.

Народне свято Тіт Листопадник відзначається 7 вересня 2019 року (дата за старим стилем — 25 серпня). Православною церквою у цей день вшановується пам'ять апостола від 70-ти Тіта, єпископа Гортинського родом з острова Кріт, інформує .

Він народився в знатній сім'ї. У молодості захоплювався філософією і науками. Не був схильний до пристрастей і пороків, звичним для язичників.

Одного разу вночі Тіт почув голос, який направив його на шлях істини. Прочитавши книгу пророка Ісаї, він вирішив податися в Єрусалим для зустрічі з Месією.

Після Воскресіння Спасителя Тіт став учнем апостола Павла, який хрестив. Так він став одним із сімдесяти апостолів. Згодом Павло поставив Тіта єпископом Кріту.

Проживши довге життя, апостол допоміг багатьом людям знайти справжню віру. Після закінчення життєвого шляху тіло його було поховано в головному храмі міста Гортіни.

Традиції та обряди

Назву «Листопадник» отримано через те, що з цього часу якраз починається сильний листопад. А ось «Грибником» народне свято іменоване тому, що на полях роботи поменшало, а гриби якраз дозріли.

В цей день жінки і діти встають на зорі, щоб зібрати якомога більше грибів. З покоління в покоління передаються навички збору. Старші вчать молодих поважати як їстівні, так і неїстівні гриби, не чіпати їх без потреби. Нагадують про лісовичка-боровичка — лісового жителя, якому при зустрічі обов'язково потрібно вклонитися і виявити повагу. Після вдалого дня трудівників чекають такі страви як картопля, м'ясо та пироги з грибами.

У цей період закінчується збір груш.

Прикмети

  • Якщо білих грибів багато, значить, зима буде холодною.
  • Якщо птахи сідають на землю — в найближчі дні погода буде теплою та ясною.
  • Якщо пернаті проводять більше часу на дахах, значить, наближається негода.
  • Людина, народжена на Тіта, обов'язково буде щасливою, але тільки досягнувши зрілого віку.