У народі святого Трохима прозвали Безсонником, тому що відпочивати 5 серпня було ніколи, бо це час посилених сільськогосподарських робіт.

Трохим Безсонник відзначається 5 серпня 2019 року (за старим стилем — 23 липня), інформує .

У церковному календарі цей день присвячений пам'яті святого Трохима і ще 14-ти мученикам, які стали жертвами переслідувань християн в кінці III — початку IV століть.

Коли чоловікам запропонували на суді відректися від своєї віри і провести жертвопринесення язичницьким ідолам, вони відмовилися. Після довгих і болісних катувань, які не змінили їх рішення, нещасним перебили гомілки і кинули у вогонь. Але поважні мужі вийшли з полум'я самостійно і без найменших ушкоджень. Втративши всяку надію зламати волю християн, погани відрубали їм голови.

Традиції та обряди

На Трохима Безсонника припадає найбільш напружена робота на полях. Рачительному господареві не до відпочинку, — треба косити, жати і збирати хліб. Звідси й назва «Безсонник», тобто відпочивати ніколи.

А ще до цього терміну як раз достигає калина і малина, і господині починають пекти пироги з ягодами і робити запаси на зиму варення, повидла, компотів і вина. Тому це свято називають ще «Калинки-малинки».

Прикмети

  • Якщо ввечері стелиться туман — значить погода буде гарна.
  • Перед самим світанком зірки яскраво виблискують — це до дощів через два-три дні.