Бувають різні обставини.

У нашому суспільстві заведено поступатися місцем у транспорті тим, хто цього потребує. Найчастіше це люди похилого віку. Але часом молодь не поспішає звільняти місце. Причин цієї поведінки може бути кілька, і не завжди вони пов’язані з незнанням етикету, інформує Ukr.Media.

Погане самопочуття

Не лише літні люди можуть відчувати нездужання. У молодої і на вигляд здорової людини може жахливо боліти голова, нога або спина. Та й проблеми з тиском або, наприклад, серцем стосуються не лише людей у віці. Але ж на лобі це не написано. Ось і виходить, що один свердлить суворим поглядом, а другий відчуває себе незручно, але і встати не може.

Добре, якщо літня людина теж знайома з правилами етикету і ввічливо просить поступитися місцем. Тоді можна пояснити ситуацію, і конфлікт буде вичерпаний. На жаль, така ситуація трапляється досить рідко.

Вагітність

Сидяча молода жінка може виявитися вагітною. Цікавий стан не помітний стороннім людям мінімум до середини терміну, а самопочуття в цей період залишає бажати кращого.

Нудота, печія, нестача повітря та інші симптоми вагітності в громадському транспорті тільки посилюються. Якщо в такому стані їхати стоячи, то і до непритомності недалеко. До того ж деякі водії керують своїм транспортом так, ніби везуть дрова, а не людей. А падіння явно не піде на користь вагітної.

До речі, на більш пізньому терміні животик може бути прихований під зимовим пуховиком або сумкою, що знаходиться на колінах. Так що далеко не завжди вагітну можна визначити з першого погляду.

Неуважність

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Уявіть: студент їде складати іспит. Він весь думками у предметі, прокручує в голові важливі дати або формули, а може, гортає лекції в спробах наостанок освіжити знання.

Або дівчина напередодні розійшлася з коханим. Тепер вона занурена у свої похмурі думки і ледь стримується, щоб не розридатися. А в іншої дівчини в навушниках грає улюблена пісня, що забирає її в приємні спогади. Вона мрійливо прикрила очі, і в цей момент для неї не існує більше нічого.

Усіх цих людей об’єднує те, що їм не до того, щоб дивитися по сторонах. Вони перебувають у своєму внутрішньому світі і можуть банально не помітити літньої людини, що увійшла у транспорт, особливо якщо вона стоїть недалеко.

Сильна втома

“Бач, розсівся, здоровий лось!” — шиплять часом бабусі крізь зуби, не думаючи, що молодь часто багато працює. Якщо у молодої людини на сидінні навпроти злипаються очі, зовсім не факт, що вона повертається з клубу. Швидше за все, вона відпрацювала нічну зміну і тепер щосили намагається не заснути, щоб не проїхати свою зупинку.

Продавці, співробітники складів і заводів, викладачі, тренери та багато інших проводять робочий день на ногах. Можна уявити, в якому стані вони перебувають до вечора. І ще невідомо, кому треба сісти — їм чи бабусі, яка виходить вже через пару зупинок.

Важкий багаж

Іноді юнак або дівчина і раді б поступитися місцем старенькій. Але вони везуть з собою важкі пакети з магазину, переповнений туристичний рюкзак або кота в клітці-переносці. Поки людина сидить, ця поклажа стоїть у неї на колінах. Але якщо вона встане і візьме сумку в руки, то буде просто заважати іншим пасажирам.

Якщо це людина вихована, її ще й докори сумління будуть мучити. Ситуація непроста: як не зробіть, хтось із сусідів по автобусу залишиться незадоволений.

Відсутність виховання

Так, іноді справа просто в тому, що батьки не прищепили з дитинства повагу до старших. І це дуже сумно, тому що в суспільстві відбувається кругообіг. Кожна людина робить щось для інших, тож у потрібний момент знайдеться той, хто допоможе їй.

Які діти виростуть у людей, які думають тільки про себе і не піклуються про слабших? Якого ставлення вони будуть чекати від навколишніх, коли постаріють самі?

Не існує закону, який зобов’язує поступатися місцем літнім. І бувають обставини, в яких молодій людині просто необхідно їхати сидячи. Але все-таки не варто забувати про просту ввічливості і по можливості поступатися тому, кому важче, ніж вам.