Новини культури України

У кінотеатрах відбудуться спецпокази фільму «Шербурзькі парасольки»

У прокат виходить культова картина 1964 року «Шербурзькі парасольки». Мюзикл Жака Демі із Катрін Деньов у головній ролі свого часу спричинив справжню революцію в кіно, отримав «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю та декілька номінацій на на «Оскар».

Юна Женев’єва (Катрін Деньов) працює в сімейному галантерейному магазинчику – продає парасольки. Вона закохана в автомеханіка Ґі (Ніно Кастельнуово). Незабаром Ґі забирають в армію та відправляють в Алжир. Закохані обіцяють чекати один одного. Проте вагітна Женев’єва не витримує тиску на неї та виходить заміж за заможнього чоловіка.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1524921 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1524921{ margin: 0!important; } }

Жак Демі – режисер, сценарист та автор текстів пісень – позначив концепцію свого нового фільму як opera populaire (популярна опера). За спогадами вдови режисера Аньєс Варда, ідея Демі полягала в тому, щоб зняти екранну версію популярної опери, яка, на противагу «високому» мистецтву, була б стилістично легкою.

Кадр з фільму

Попри те, що алюзія на «Тих, хто співає під дощем» очевидна, схожість «Шербурзьких парасольок» з мюзиклами 1950-х є чисто зовнішньою. Адже «поп-опера», відповідно до канонів оперного жанру, повністю тримається на співі, який не переривається ні діалогами, як в кіно, ні танцювальними номерами, як у мюзиклі.

У фільмі присутні й технічні прийоми авангардного кіно: зйомки на місці дії, тобто безпосередньо на вулицях Шербурга. Палітра фільму складається з контрастних кольорів та перегукується і з поп-артом Енді Воргола, а сама робота з кольором подібна методу Жана-Люка Ґодара. Так, наприклад, стіни будинків міста спеціально перефарбовувалися Демі в символічні тони, щоб передати настрій кожного окремого епізоду.

Кадр з фільму

Мало хто не бачив цю культову картину, але, мабуть, мало хто мав змогу бачити її на великому екрані, який дозволяє насолодитися повною мірою і вишуканою картинкою, і неймовірною вродою юної Катрін Деньов, і, звичайно, музикою Мішеля Леґрана.

У прокаті відреставрована версія фільмудемонструватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Реліз є продовженням серії показів кінокласики в українських кінотеатрах від компанії «Артхаус Трафік» (раніше в прокат виходили «Любовний настрій» і «Чунцінський експрес» Вонга Карвая, а також «Пролітаючи над гніздом зозулі» Мілоша Формана).

10 цікавих фактів про «Шербурзькі парасольки»

Кадр з фільму

Кадр з фільму

Катрін Деньов у Каннах в 2021 році (фото Катерини Сліпченко)

Exit mobile version