Завтра у Музеї волинської ікони виступить з концертом камерний хор «Credo», який був заснований у 2009 році як церковний хор при луцькому храмі Холмської ікони Богоматері Волинської єпархії ПЦУ. Настоятель храму – луцький декан, митрофорний протоієрей Михайло Онищук. Регент – Катерина Токало, викладач Луцького педагогічного коледжу. Кожної неділі та у свята хор супроводжує Божественну літургію у храмі. У хорі понад двадцять учасників, які є також парафіянами цього храму. Колектив брав участь у фестивалях «Благовіст Волині», «Різдвяні піснеспіви», «Великодні дзвони» (Львів), у IV фестивалі-ярмарку колядок і вертепів «Відгомін Різдва» Луцького екзархату УГКЦ, «Днесь від Діви рождається» (Львів), виступав на фестивалі «Пентікосія» у Києві, співав на фестивалі-конкурсі «Ти не згасла, зоре ясна з Холмської гори» (Луцьк) , де отримав Гран-прі .У репертуарі камерного хору «Credo» – старовинні духовні твори Дмитра Бортнянського, Артемія Веделя, Миколи Дилецького, Кирила Стеценка, Миколи Леонтовича, Якова Яциневича, Анатолія Архангельського, а також сучасних композиторів – Романа Гурка, Ганни Гаврилець, Олени Юнек.
«Різдвяні зустрічі» у Музеї волинської ікони традиційні, починаючи від 2008 року. Як каже завідувач музею Тетяна Єлісєєва, ікони та духовні піснеспіви досить вдало доповнюють один одного, на таких концертах особлива атмосфера. І є, між іншим, на Волині люди які побували на кожній з таких «Різдвяних зустрічей». Учасниками зустрічей були талановиті колективи Луцька та області, зокрема академічна хорова капела «Колорит» Камінь-Каширського районного будинку культури, народний камерний хор «Дзвони» Горохівського районного дому «Просвіта», хор храму Всіх святих землі Волинської «Волинські дзвони», камерний оркестр «Ренесанс» Волинського державного училища культури і мистецтв імені Стравінського, чоловічий хор «Святвечір» при храмі Трьох Святителів УПЦ у Луцьку, хор священиків Колківського благочиння УПЦ, камерний хор «Eleos» храму святого Василія Великого УГКЦ, ансамбль народної музики «Волиняни» дитячої музичної школи №3 Луцька (керівник – Тетяна Жилюк) та інші.
Завтрашнім же концертом музей розпочинає культурологічний проєкт «Холмська Чудотворна ікона Божої Матері. 20 років у Музеї волинської ікони». Протягом року відбудуться наукові, мистецькі, просвітницькі заходи. «На зламі тисячоліть, у 2000 році, у Луцьку сталася подія, про яку почали говорити і яка об’єднала на наступні роки віруючих різних конфесій, атеїстів, істориків і мистецтво знавців, пошановувачів старожитностей. У Луцьку з’явилася Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, – каже Тетяна Єлісєєва. – Образ впродовж століть називали «феніксом», і це стало пророчим визначенням на всю його історію тому, що час прославлення змінювали часи поневірянь, але образ жив і чудесно воскресав після, здалось би, забуття. Ікона постала після більше п’ятдесяти років невідомості, таємничості, здогадок. Музей волинської ікони став місцем перебування святині всіх християн, унікальної пам’ятки візантійського іконопису ХІ –ХІІ століть.В ознаменування двадцятиріччя передачі Холмської Чудотворної ікони Божої Матері під опіку держави і повернення реліквії до духовного життя, музей і започатковує цей проєкт».
Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Актуальні новини культури, музики, мистецтва…