Новини культури України

У Львові помер народний артист України Євген Федорченко

У четвер, 13 січня, у віці 75 років помер народний артист України, актор Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові Євген Федорченко. Про це повідомила його донька, львівська журналістка Олена Федорченко.

«Таточку. Як же боляче. Люблю. Про чин похорону повідомлю», – написала Олена Федорченко 13 січня у Facebook.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1533801 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1533801{
margin: 0!important;
}
}

Євген Федорченко народився у 1946 році на Старосамбірщині. Закінчив диригентський факультет Самбірського культурно-освітнього училища, а згодом Київський державний інститут театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого.

Був художнім керівником та режисером-постановником мистецького творчого об’єднання «Ретро шлягер», актором Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Зіграв понад 100 ролей у театрі й кіно, зокрема, ключові ролі у виставах «Пані міністрова», «Візит літньої пані», «Гуцулка Ксеня», «Державна зрада», «Дама з камеліями», «Ісус, син Бога живого», «У.Б.Н. (Український буржуазний націоналіст)» та багатьох інших. Побував на гастролях у багатьох країнах світу, об’їздив усю Україну.

У 1992 році отримав почесне звання Заслужений артист України, у 2006 році – Народний артист України, а 2007 – звання «Майстер сцени».

Писав вірші, усмішки, п’єси. Автор книги гумору «Я так думаю!».

Exit mobile version