Актуальні новини

У Львові представили другу збірну виставку з циклу «Укриття»

Муніципальний мистецький центр продовжує експозиційний проєкт для художників і художниць з України «Укриття», мета якого — показати реакційне мистецтво, яке виникло у час нападу росії на Україну.
Дві експозиції, які зараз є в центрі, демонструють відвідувачам роботи львівського фотографа та вимушеної переселенки з Маріуполя.
«В перші дні війни наш арт-центр був прихистком для переселенців і втратив свою культурну функцію. Але через кілька тижнів ми повернулися до мистецтва з ухилом для художників і їх бачення війни, як вони її переживають. З їх робіт ми почали формувати виставки, обєднані однією назвою «Укриття». Зараз в центрі триває друга виставка проєкту, участь у якій беруть Тарас Бичко та Діана Берг», — говорить керівник Львівського муніципального мистецького центру Ляна Мицько.
Довідково:
Тарас Бичко працює у жанрі документальної та вуличної фотографії. Учасник міжнародного стріт колективу «Little Box Collective» та співзасновник групи «Українська вулична фотографія», діяльність якої спрямована на розвиток і популяризацію вуличної та документальної фотографії в Україні. Амбасадор в Україні бренду Fujifilm.
Також є переможцем та фіналістом міжнародних конкурсів «Фотограф Року України 2016», Leica street photo, Miami Street Photo Festival, Documentary Family Awards. Публікувався в LFI, Burn Magazine, National Geographic, Lens Culture, Bird in Flight, Reporters, The Village Україна та інших.
Діана Берг — громадська діячка, засновниця  маріупольської платформи «ТЮ», організаторка руху «Донецьк — це Україна», дизайнерка. Народилася та жила в Донецьку. Навчалася у місцевому Технічному університеті. Викладала графічний дизайн. Громадську діяльність розпочала 2014 року.
У 2016-му разом з групою однодумців створює платформи «ТЮ», для якої домінуючими цінностями є сучасне мистецтво, низова культура, інноваційні ідеї, права та свободи людини. До початку війни готувала для маріупольців та гостей міста найрізноманітніші події — від арт-резиденцій до художніх вуличних акцій, на яких порушувалися гострі соціальні теми: гендерне насильство, свобода слова, дискримінація, декомунізація, права меншин, формування критичного мислення, екоактивізм та ін.
На виставці «Укриття» Діана Берг показує свій Маріуполь, яким він був до вторгнення: ««Мій проєкт покликаний показати інший Маріуполь. Зараз всі його асоціюють з болем, стражданням, руїнами, вогнем і братськими могилами. Але він був іншим — класним, культурним, мирним, прогресивним. Я бачила його розвиток із власних вікон, адже вони виходили якраз на славнозвісний драматичний театр. Цей театр для мене завжди був символом міста: там відбувались концерти, мітинги, ремонти, атракції. Я назбирала цілий архів фото з мого вікна, більшість з яких я ніде раніше не публікувала. Зараз у мене відібрали це місце, тому ця виставка — це також і акт прощання з рідним містом, яке зрівняли із землею».
Варто нагадати, що перший проєкт «Укриття» у Львівському муніципальному мистецькому  центрі  представляли наприкінці березня, і «День» повідомляв про це (див. публікацію «Реакційне мистецтво» від 29 березня 2022). Першими відповідальними за «Укриття» були Kinder Album та Влада Ралко.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

  Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян вперше прокоментували чутки про своє розставання

Залишити відповідь