У Львові 3-5 вересня відбудеться 6-й Міжнародний театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича». Цьогорічною фокусною темою фестивалю є «Нова гравітація» – роздуми про театр майбутнього та пошук актуальної театральної ідентичності незалежних українців. У Lem Station на відвідувачів чекають бранчі із зірковими гостями, не/культурний стендап, концерт-відкриття, подкасти, онлайн-дискусії, аудіотури Львовом, а також вистави від українських і міжнародних театральних проектів.
в нього ми вкладаємо душу.
Підписуйтеся, Вам сподобається.
«Трансфігурація»: людина як скульптура
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1525237 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525237{ margin: 0!important; } }
Хеднайлером цьогорічного фестивалю стане французький художник, скульптор та перформер Олів’є де Сагазан. У своїх роботах митець перетворюється у скульптуру, ховаючи власне тіло під кількома шарами глини. 5 вересня він продемонструє львів’янам свій перформанс «Трансфігурація» – «найоригінальніше і найнеймовірніше з того, що ви будь-коли бачили» за версією авторитетного британського видання «The Guardian».
Нові вітчизняні театральні зірки
На честь 30-річчя Незалежності України театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича» запрошує на власну сцену нових вітчизняних театральних зірок. 4 вересня глядачів вражатимуть пластична вистава «Анігіляція» київського «Totem Dance Theatre» і мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський» луцького театру «ГаРмИдЕр».
5 вересня у вечірній програмі фестивалю – сучасний хореографічний одноактний спектакль «Альфа» від української танцювальної компанії «n’Era Dance Group», а також конкурсна вистава, обрана командою «Кота Ґаватовича» під час спеціяльно оголошеного Open call.
Зірковий бранч
4 і 5 вересня продовжиться традиція зіркових бранчів, започаткована ще найпершим театральним фестивалем «Кіт Ґаватовича». Цьогоріч власним досвідом поділиться українська акторка театру і кіно Анастасія Пустовіт (стрічки «Коли падають дерева», «Перші ластівки. Zалежні» т інші).
«Після викликів 2020-го у нас виникла потреба перезапустити координати. Як і космос, ми змінилися: наші кордони, наші щоденні завдання. Неможливо, щоб театр за таких умов залишався незмінним. Тож цього року в межах 6-го міжнародного театрального фестивалю “Кіт Ґаватовича” ми хочемо показати театр майбутнього з його новими галактиками, новими формами і змістами, новими зірками, новою гравітацією…» – підкреслює генеральна директорка фестивалю Єва Якубовська.
Між Сходом та Заходом
Театральний фестиваль «Кіт Ґаватовича» покликаний стати містком між Західною і Східною європейськими театральними традиціями. З цією метою 2019 року була створена міжнародна театральна резиденція «Catch a Cat/Упіймати кота». Цьогоріч вона відбудеться вдруге за перехресним типом: спочатку у Львові, а потім у Берліні. Учасників – трьох українців і трьох німців з умовою обов’язкової повної вакцинації – було обрано у межах відкритого конкурсу. Протягом 10 днів спільного проживання і навчання резиденти матимуть змогу обмінятися досвідом, а також підготують проект на тему «Ідентичності», натхненну змінами, спричиненими пандемією.
«Театр. Сила Тяжіння»
Фестиваль «Кіт Ґаватовича» пропонує і низку заходів, які зацікавлять не тільки поціновувачів театрального мистецтва. З 26 серпня і по 26 вересня у Львівському муніципальному мистецькому центрі експонуватиметься фотовиставка «Театр. Сила Тяжіння». 4 і 5 вересня всі охочі матимуть змогу дослідити Львів за допомогою аудіотурів, створених українською театральною трупою PIC PIC. А 3 вересня фестиваль відкриватимуть не/культурний стендап Сергія Ліпка і Сергія Чиркова, а також концерт львівського музиканта «Паліндром».
Докладніше про події фестивалю можна дізнатися на сторінках фестивалю «Кіт Ґаватовича» в Instagram та Facebook.
Чому «Кіт Ґаватовича»?
І, як і щороку, нагадуємо: Якуб Ґаватович – театральний діяч ХVII століття, який вперше поставив театральну виставу у публічному просторі на Західній Україні. «Продав кота у мішку» – це одна з його драматургічних робіт. Гра слів «Кіт Ґаватовича» кидає сенсовий виклик глядачеві та митцеві, адже повернення до вуличної форми театру, а саме сценічних форм із використанням громадських просторів, дозволяє говорити про нову форму театрального мистецтва, яке не замикається від глядача. Основна думка фестивалю «мистецтво не тільки для митців».