У понеділок, 11 жовтня, на вул. Драгоманова, 12, де розташована кафедра теоретичної фізики Львівського національного університету імені Франка, відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на честь багаторічного ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Івана Вакарчука.
Авторами меморіальної дошки є скульптор Володимир Одрехівський та архітектор Володимир Сколоздра. Відкриття дошки стало першим кроком по увічненню пам’яті Івана Вакарчука у Львові.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1527926 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1527926{ margin: 0!important; } }
Нагадаємо, у березні 2021 року було створено громадську організацію «Фундація Івана Вакарчука».
«Нашою основною місією ми вбачаємо вшанування пам’яті видатного українського вченого світового рівня, громадського і політичного діяча, багаторічного завідувача кафедри теоретичної фізики, ректора Львівського національного університету імені Івана Франка, міністра освіти і науки України, людини, що стояла коло витоків сучасної української держави, великого Львів’янина та великого Українця, Героя України Івана Олександровича Вакарчука», – повідомив син вченого, музикант та громадський діяч, ініціатор створення «Фундації» Святослав Вакарчук.
За його словами найближчі завдання «Фонду» – видання книги спогадів про Івана Вакарчука; створення стипендії його імені для студентів, аспірантів та молодих учених Львівського національного університету імені Івана Франка; проведення щорічної наукової конференції; звернення до мера і міськради Львова з ініціативою спорудження пам’ятника та найменування іменем Івана Вакарчука однієї з вулиць.
Іван Олександрович Вакарчук народився 6 березня 1947 року у Молдові. Навчався на фізичному факультеті Львівського університету. У 80-х роках керував відділом квантової статистики у Львівському відділі статистичної теорії конденсованого стану Інституту теоретичної фізики АН УРСР, а в 1984 році став професором кафедри теоретичної фізики ЛНУ.
У 1989 році Івана Вакарчука обрали народним депутатом СРСР, а у 1990 році він вперше став ректором Львівського університету.
У 2005 році Іван Вакарчук став лауреатом премії НАН України імені Барабашова за цикл робіт «Спектральні дослідження зірок та комет».
З грудня 2007 до березня 2010 року Іван Вакарчук був міністром освіти і науки України, після чого знову на три роки очолив Львівський університет.
У 2005 році Іван Вакарчук отримав орден «За заслуги» ІІ ступеню, а у 2007 році – звання «Герой України».