Актуальні новини

У Львові відкрили виставку до 50-річчя Музею народної архітектури та побуту

У Львові відкрили виставку, присвячену 50-річчю Музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького. Експозиція «50 історій Львівського скансену» розмістилась у Пороховій вежі.

2021 рік для львівського музею просто неба був ювілейним, а виставка стала головною його подією. Вона розповідає глядачам про найцікавіші та найважливіші моменти в історії музею, яка сягає значно глибших часів, аніж офіційне заснування інституції. Тут можна побачити численні збережені фото і музейні документи, раритетні архівні відео та фрагменти художніх фільмів, що у різні часи були відзняті на території музею.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1527663 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1527663{ margin: 0!important; } }

Як і сам музей просто неба, експозиція умовно поділена на сектори: Бойківщина, Гуцульщина, Покуття, Буковина, Львівщина. У кожному з них акцентовані найцікавіші зразки музейної збірки.

Тут є і давні сакральні предмети та живопис з Бойківщини, унікальні гуцульські кахлі, оригінальний фаянсовий посуд, автентичні народні строї з Жидачівщини, мальовані й різьблені буковинські скрині – усі ці предмети, експоновані в одному просторі, в один час, у контексті ювілею та з новітнім дизайном.

Організатори запланували проведення більше 20 різноманітних подій: кураторські екскурсії, лекції, майстер-класи, панельна дискусія. Куратори виставки – відомі львівські мистецтвознавці Остап Лозинський та Роман Зілінко.

Виставка триватиме до 30 листопада.

Залишити відповідь