Новини культури України

У Львові відкрили виставку пам’яті іконописця Остапа Лозинського

В львівській галереї сучасного сакрального мистецтва «IconArt» відкрилася виставка Остапа Лозинського «Дорога». Експозиція створена про світлу пам’ять за художником, який помер у віці 38 років наприкінці минулого року, 6 січня.
Виставлений проєкт був створений Остапом Лозинським у знаковому для всіх українців 2014 році. Відображений складний шлях не тільки не втратив актуальності зараз, але й розширився фактично по всьому світові. Багато з нас змушені складати своє минуле, спогади, мрії у своєрідну маленьку тривожну валізку, яка не здатна це витримати. Наші душі і серця хоч і сповнені тривоги, але в них є місце для надії, віри і любові.
Анотацією для виставки організатори взяли слова іконописця під час одного інтерв’ю:
«Мені здається, що ікона має розвиватися і змінюватися, як і світ довкола. Сучасна ікона є більш персональною, тому що це є твоє індивідуальне ставлення до Бога, твоє ставлення до віри. Я особисто використовую сучасну форму, сучасну метафору, якусь сучасну форму, але для мене дуже важливий діалог з давньою іконою. Так само важливо дотримуватись тяглості традицій, важливо показати, що ця ікона не з’явилася нізвідки, показати, що ми маємо давню традицію, на яку частково спираємося, частково використовуємо найкращі здобутки, а особливо – золотого українського іконопису ХIV, ХV, ХVI століть. Але для мене так само важливі досягнення світового мистецтва ХХ – ХХІ століть, досягнення, приміром, філософської думки ХХ – ХХІ століть, без яких я би не сформувався як особистість, отже, ці речі так само впливають на мою творчість. Тобто сучасний іконопис – набагато складніший комплекс знань, умінь, персональних досвідів, які ти вкладаєш у свою роботу».
Оглянути виставку «Дорога» Остапа Лозинського в галереї «IconArt» можна до 15 квітня.
Довідка «Дня»
Остап Лозинський народився у Львові у 1983 році. Закінчив Львівський коледж декоративного мистецтва ім. Івана Труша, Львівську національну академію мистецтв. З 2007 року працював аспірантом НАН України. Був художником, куратором та співкуратором виставкових та видавничих проєктів, ініціатором навчальних програм, майстер-класів та мультимедійних продуктів, співавтором постійних експозицій в НМЛ ім. А. Шептицького.
Павло Паламарчук

Exit mobile version