Новини культури України

У Маріуполі почав роботу «Донбас Медіа Форум»

На дискусійному майданчику Маріупольського державного університету зібралися більше 200 представників ЗМІ Донбасу та інших регіонів України. Тема обговорення – надважлива: якою повинна бути журналістика у кризових регіонах під час змін. Журналісти бажають зрозуміти, як далі жити в умовах російської агресії.

Відкрила форум Олена Стяжкіна. Її емоційна промова торкалася найболючіших питань та надала подальшим дискусіям виразний дискурс відкритості, точності визначень та опанування проблем найближчого майбутнього. Нема «сепаратистів», вважає вона, є «окупанти» та «колаборанти». Стандарти «Бі-Бі-Сі», що включають й питання етики журналіста, розроблені після Другої світової війни та розраховані на мирні часи, не завжди працюють у кризовій ситуації, що склалася в Україні. «Ми всі травмовані, – сказала Олена, – Болю більш ніж достатньо. І нам требі думати вже про те, яким буде наш перший текст після перемоги в цій важкій війні…».

Представник ЄС Девід Столік запевнив журналістську спільноту, що Європа нас не кидає, що вони готові допомагати, але якість наших публікацій повинна бути важливішою за кількість, журналісти разом із суспільством повинні шукати вихід, а Донбас повинен стати майданчиком надсучасного розвитку.

Олексій Мацука наголосив, що журналіст не повинен ставати пропагандистом, що обслуговує інтереси керівників держави, чи бізнесу, чи ще когось. Журналісти, за його думкою,  повинні протистояти будь якому тиску та залишатися вільними й чесними.
 

Панельні дискусії форуму обіцяють бути цікавими, гарячими та продуктивними.
Ірина ШЕВЧЕНКО

Exit mobile version