Новини культури України

У Музеї модернізму відкрилась виставка Михайла Дзиндри

З 19 листопада у залах Музею модернізму експонується виставковий проект «Михайло Дзиндра: Абстрактні архітектони», присвячений сторіччю від дня народження видатного скульптора-модерніста. «Абстрактні архітектони» презентує станкову пластику Дзиндри, яка віддзеркалює локальні етапи модернізму у світовій скульптурі.

Абстрактна пластика у Музеїмодернізма розташована так, щоб бути у діалозі із постійною експозицією.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1530660 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1530660{ margin: 0!important; } }

«У першому залі зустрінемо прототипи конструктивізму та кубофутуризму. В залі герметичного мистецтва – ноти архітектурних архетипів наївного зодчества. Інші зали пізнього модернізму експонують його прототипи «архітектурного абсурду» та «архітектурної утопії». У нижніх залах експонована скульптура доби постструктуралізму: органічна та вільно-динамічна абстракція», – вважають у Галереї мистецтв.

Довідка: Михайло Дзиндра народився в с. Демня Миколаївського району на Львівщині. Після смерті батьків переїхав до Львова. Після закінчення Художньо-промислової школи художник виїхав у Братиславу. Через рік у Німеччині потрапив до американського табору для біженців під Мюнхеном. У 1951 році Дзиндра переїхав у США, де знайомиться з Олександром Архипенком. Він повністю переосмислив свою творчу практику, що призводить до імпульсивного рішення — знищити все створене за попередні роки, майже всі скульптури. Лише у 1968 році він знову починає працювати. У 1991 році після проголошення в Україні незалежності Михайло Дзиндра повертається на Батьківщину. Попри те, що у Флориді його донька придбала земельну ділянку для будівництва музею, Дзиндра приймає рішення перевезти майже всі свої роботи до України та побудувати музей саме тут. У 2005 році в селищі Брюховичі відкрито музей площею 1409 м².Помер Михайло Дзиндра 8 вересня 2006 року, похований на Личаківському цвинтарі.

Фото: Львівська галерея мистецтв

Exit mobile version