Актуальні новини

У національному відборі на «Оскар» від України беруть участь п’ять фільмів

Оскарівський комітет України завершив прийом заявок для участі фільмів у національному відборі на висування фільму на премію «Оскар»Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» від України. 24-го вересня відбудеться засідання Оскарівського комітету України на якому буде обрано фільм-кандидат.

Цього року в національному відборі участь братимуть 5 фільмів:

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1525876 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1525876{
margin: 0!important;
}
}

«Відблиск», реж. Валентин Васянович, Україна, 125 хв

Смерть коханої людини завжди викликає сильні страждання та створює справжнє випробування для всіх членів сім’ї.

Сергій намагається розрадити свою дванадцятирічну доньку Поліну від сумних думок, але вона постійно повертається, щоб обміркувати трагічну подію. Поліна бачить присутність смерті в навколишньому світі і намагається осягнути її неминучість.

Суперечливі та болючі питання, які ставить донька, вимагають миттєвих відповідей. Фільм бере участь в основному конкурсі 78-го Венеціанського кінофестивалю.

«Носоріг», реж. Олег Сенцов, Україна, Польща, Німеччина, 101 хв

Історія, заснована на реальних 90-х в Україні. Головний герой фільму на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кровавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

10 вересня відбудеться прем’єра фільму у конкурсі «Горизонти» 78-го Венеціанського кінофестивалю.

«Погані дороги», реж. Наталка Ворожбит, Україна, 124 хв

Художній фільм, який складається з чотирьох новел. Події відбуваються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Кожна з новел розповідає про сильні стосунки між людьми, що виникають на фоні війни. Чотири розбиті дороги, чотири типи стосунків, питання любові, довіри, зради, ненависті, порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Перша історія відбувається на українському блокпості, де затримують озброєного директора школи, друга історія про закохану в українського військового місцеву дівчину, яку намагається стримати її бабуся. Третя новела про утримування в полоні української журналістки, і в четвертій розповідається про те, як швидко народжується насильство: молода дівчина на своїй машині збиває курку і хоче відшкодувати за це її господарям, які, користуючись ситуацією, намагаються відібрати в неї все.

  Російські журналісти в Україні отримують від ФСБ фальшиві посвідчення іноземних ЗМІ, - Лубківський

Фільм має нагороду 77-го Венеціанського кінофестивалю.

«Стоп-Земля», реж. Катерина Горностай, Україна, 122 хв

16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Фільм має нагороду Берлінале, а також він є переможцем Одеського МКФ.

«Чому я живий», реж. Віллен Новак, Україна, Грузія, 120 хв.

Оповідь у фільмі ведеться від особи десятирічного хлопчика Женьки.

Маріуполь. Довоєнне життя в невеличкому українському місті, на березі Азовського моря, з добрим сімейним побутом, сварливими сусідами, самодіяльною оперою, з доносами в «енкаведе» і танцмайданчиком у міському саду, з гонінням за віросповідання і, певна річ, з любов’ю.

Сімнадцятирічні Фрося і Льончик кохаються першим палким коханням і мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей, дуже важко батькові дівчини породичатися з таким. Олексій Іванович добрий чоловік, але своєрідний православний вірянин. Як йому поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця?

Прем’єра фільму відбулась на Одеському кінофестивалі.

Залишити відповідь