Актуальні новини

У прокат вийшли два українські фільми

Українське кіно цього тижня потішить глядачів прекрасною анімацією «Віктор_Робот» та музичним документальним фільмом «Вусатий фанк». Обидві картини мають безліч принад. Розповідаємо, чому варто піти на них у кіно.

У прокат вийшов довгоочікуваний повнометражний український анімаційний фільм «Віктор_Робот» (на головному фото). Режисер Анатолій Лавренішин давно та надзвичайно плідно працює в анімації. Він володіє унікальною манерою, його малюнок впізнаваний та оригінальний. При цьому «Віктор_Робот» став його повнометражним дебютом.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1521199 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1521199{ margin: 0!important; } }

Намальованих героїв озвучили Марія Аглоткова, Віктор Жданов, Римма Зюбіна, Василь Мазур, Богдан Бенюк, Анатолій Хостікоєв, Юрій Коваленко, Сергій Солопай. У фільмі багато пісень, які виконують Dakh Daughters, Антон Слєпаков («Вагоновожаті»), Мар’яни Головко та Марка Галаневича («ДахаБраха»). Композиція «Пола-ла-ла» гурту Dakh Daughters та Софії Байбакової здобула національну премію «Золота Дзиґа» у номінації «Найкраща пісня» 2021 року.

Прем’єра картини відбулася в межах Національної конкурсної програми Одеського міжнародного кінофестивалю 2020 року, де фільм став переможцем завдяки голосуванню глядачів. Не оминули картину увагою і професіонали: кінокритиків вручили фільму премію «Кіноколо» як найкращому анімаційному фільму.

//
Кадр з фільму

Події відбуваються в далекому майбутньому. Штучна зірка, що має забезпечувати енергією планети навколо себе, не працює. Єдиний, хто може її полагодити – дідусь маленької Віки, який і створив це світило. Однак він таємниче зникає. Дівчинка разом з помічником – крихітним роботом Віктором – вирушає на його пошуки.

У фільмі багато музики, пригод, жартів та чудової анімації. Виробництво фільму тривало понад три роки, а працювало над стрічкою майже 200 професіоналів. Це прекрасна робота, де відчувається авторський стиль. Вона буде цікава і дітям, і їх батькам.

  Прокуратура почала розслідування за повідомленнями журналістів

Документальна картина Олександра Ковша (сценарій та ідея Віталія Бардецького) «Вусатий фанк» також має потужний потенціал зацікавити глядачів різного віку. Дехто дізнається чимало нового, дехто зможе поностальгувати.

Наприкінці 60-х в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Вони збирали стадіони та багатотисячні зали, однак сьогодні їхні пісні майже забуті. «Смерічка», «Березень», «Дзвони», «Водограй», «Мрія», «Світязь», «Жива вода», «Візерунки шляхів», «Арніка» та багато інших не просто звучали круто, а й потрапляли у світові музичні тренди.

Які джерела лежать в основі «вусатого фанку» (саме так автори назвали це явище в українській музиці)? «Це три кити, як каже у самому фільмі Тарас Петриненко: британський beat (ранні «Бітли»), заокеанський прифанкований рок та українська традиційна музика», – розповів ZAXID.NET автор ідеї Віталій Бардецький.

Ті, хто творили цю музику, у фільмі розповідають про неї, про те, як вдавалося обійти цензуру, як виникали ритми та мелодії. Цікаво, що на сайті фільму можна знайти плейлист, складений з пісень, уривки з яких звучать у картині.

А невдовзі, 27 червня, львів’яни одними з перших зможуть подивитись новий фільм Романа Балаяна «Ми є, ми поруч». Головне просто піти у кіно.

Залишити відповідь