Новини культури України

У РЄ вважають законопроект про протидію кіберзагрозам в Україні способом запровадження інтернет-цензури

Рада Європи розкритикувала законопроект №6688 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері”,  який дозволить суду та Раді національної безпеки та оборони приймати рішення про блокування інтернет-сайтів, які загрожують національній безпеці, без рішення суду. Організації із захисту ЗМІ оцінили законопроект як спосіб запровадження інтернет-цензури та порушення конфіденційності в інтернеті.
Про це йдеться у повідомленні на Платформі для захисту журналістики на офіційному сайті Ради Європи.
“4 липня 2018 року Комітет Верховної Ради України з питань безпеки та оборони затвердив проект закону, який дозволить суду та Раді національної безпеки та оборони приймати рішення про блокування інтернет-сайтів, які загрожують національній безпеці, без рішення суду”, – вказано у попередженні.
У повідомленні описується зміст документу, зокрема те, що згідно з законопроектом, інтернет-сайти можуть бути тимчасово заблоковані, якщо вони “загрожують національній безпеці” або “впливають на прийняття рішень, або дії чи бездіяльність органів державного чи місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів, об’єднань громадян, або юридичні особи”.
Окрім того, інтернет-провайдери повинні придбати обладнання, яке дозволить службам безпеки стежити за трафіком та блокувати веб-сайти, коли вони вважають це необхідним. Якщо інтернет-провайдери не виконають вимогу, вони будть повинні сплатити штраф в розмірі 1% від своїх річних доходів, при повторних правопорушеннях – штраф у розмірі 5%.
“Кілька організацій із захисту ЗМІ оцінили законопроект як спосіб запровадження інтернет-цензури та порушення конфіденційності в інтернеті. На думку депутатів, які підтримали проект поправок, законопроект не був спрямований на обмеження свободи інтернет-користувачів, а на боротьбу з тероризмом та кібер-терористичною діяльністю”, – вказано у повідомленні.
На платформі також вказано, що представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, «висловив стурбованість щодо українського законопроекту протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері».
Нагадаємо,  законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері” викликав занепокоєння в ОБСЄ.
“Я закликаю законодавців серйозно переглянути текст законопроекту та збалансувати проблеми безпеки з правом громадян свободу слова та вільні ЗМІ”, – йдеться у заяві  представника Організації з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра.
 

Exit mobile version