Новини культури України

У Рівному розпочався міжнародний кінофестиваль

Сьогодні у Рівному відбулося відкриття міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії». Дійство такого масштабу в місті відбувається вперше.  Воно триватиме упродовж п’яти днів. За цей час, окрім показів фільмів, триватимуть майстер-класи від представників журі. Тим часом розпочався кінофестиваль у Рівному не з червоної, а з зеленої доріжки та прем’єри ірансько-чесько-українського фільму «Осінні спогади», який у світовий прокат вийде у вересні.
«Зазвичай кінофестивалі починаються з червоної доріжки, а ми вирішили зробити її зеленою. Таким чином наше дійство не схоже на жодне інше. Насправді зелений колір світлофору означає дозвіл рухатися вперед, тобто шлях відкрито. Це ми і хотіли продемонструвати, обравши  таку доріжку, – пояснює директор кінофестивалю «Місто Мрії» Віктор Булига. – Торік робота рівненських авторів дісталася до Каннського кінофестивалю. Тож ми вирішили, що місто заслуговує на те, аби прийняти таке дійство. Дуже сподіваюся що «Місто Мрії» стане для нас щорічною традицією. Тим часом хочу нагадати деякі сторінки з історії Рівного. Так, майже сто років тому тут діяв кінотеатр «Ампір». У ньому відбувалися покази фільмів із усього світу. На наш фестиваль приїхала людина, яка свого часу бувала на кінопоказах в «Ампірі». Це донька відомого художника і педагога, сім’я якого жила в Рівному, Георгія Косміаді – Надія Косміаді». Зараз жінці 92 роки. Вона живе в Німеччині – саме туди виїхала її родина перед початком ІІ світової війни. Цього разу вона приїхала в Рівне, яке є містом її дитинства і юності, ще й тому, що стала героїнею одного з конкурсних фільмів кінофестивалю.
Загалом у програму «Міста Мрії» потрапили 68 робіт. Це як ігрові, так і документальні фільми, також представлена анімація. Їх автори – жителі  Іспанії, Німеччини, США, Ізраїлю, Австралії, Кіпру та інших країн. Серед них і Дарця Парада, учасниця з Канади, яка має українське коріння. Її батьки народилися тут. Проте жінка в Україні не була і потрапила сюди завдяки фестивалю. Таким чином збулася мрія, каже Дарця Парада.
Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Exit mobile version