У Сенсотеці в Стрийському парку із 30 жовтня доступна тактильна експозиція барельєфів «Чотири стихії» (або «Чотири пори року»).
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1596784 { min-height: 180px !important; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1596784{ margin: 0!important; } .mobile-branding-wrapper { min-height: 200px } }
Ця унікальна колекція відтворює рельєфи з Блакитного залу Палацу Потоцьких у Львові, які зображають образи вогню, повітря, води та землі.
Копії виготовлені за допомогою оцифрування та фотополімерного 3D друку, а кожен експонат супроводжується текстом шрифтом Брайля, щоб ще більше людей могли зануритися в мистецьку спадщину.
Оцифрування барельєфів відбулося в межах проєкту «Чутлива спадщина. Чотири пори року», реалізованого громадською ініціативою My Future Heritage (ГО «17») у співпраці з Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького.
Актуальність проєкту полягає у важливості розвитку інклюзивних програм в українських музеях, адже вони стають основою для створення сприятливих умов для всіх відвідувачів, незалежно від їхніх можливостей. Крім того, проєкт підкреслює важливість впровадження цифрових технологій у музейній справі для полегшення доступу до культурних цінностей.
Як розповів ZAXID.NET керівник проєкту Роман Гук, барельєфи знаходяться у Палаці Потоцьких досить високо, тож навіть ті, хто часто відвідував його не мали змоги їх роздивитись. Так що експозиція буде цікавою усім.
Нагадаємо, Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького є одним з найбільших художніх музеїв України, що у своїх колекціях зберігає понад 67 тисяч творів мистецтва.
MyFutureHeritage осмислює та поновлює культурну спадщину засобами сучасних технологій. Учасники ініціативи займаються комплексним дослідженням, оцифруванням, 3D-скануванням та 3D-друком мистецьких творів та об’єктів культурної спадщини. Команда складається з медіамитців, мистецтвознавців, культурологів, культурних менеджерів, реставраторів, перекладачів, програмістів, дизайнерів, VR/AR фахівців, журналістів.
Саме ця ГО уже представляла тактильну експозицію творів Пінзеля, а також співпрацює з Галереєю мистецтв, займаючись оцифруванням творів з її колекції.