Новини культури України

У Вінниці “Альтман сквер” облаштовуватимуть за проектом столичних архітекторів

За результатами архітектурного конкурсу на найкраще просторове і композиційне рішення для майбутнього «Альтман скверу» перемогу здобула команда архітекторів із Києва. Загалом над проектом облаштування ділянки в історичній частині Вінниці було залучено три команди. Перевагу надавали тим рішенням, які враховували можливість використання скверу різними групами мешканців, мали художній смак у стилі Натана Альтмана та передбачали економічну доцільність, зокрема невибагливість і низьку затратність догляду за сквером.
Враховуючи критерії, перше місце посіла команда з Києва у складі: Костянтин Кучабський, Семен Поломаний та Роман Сах. Друге місце розділила збірна з Хмельницького та Одеси. А третє – також дісталося команді з Києва. Як повідомляє Вінницька міська рада, за умовами замовленого конкурсу основні премії для всіх трьох команд однакові – 50 тис. грн. Але при цьому колектив-переможець отримує додаткову премію в розмірі 30 тис. грн, за друге місце додаткова винагорода складає 20 тис. грн.
«Найголовніше те, що проект-переможець враховує побажання місцевих мешканців – це тихий, природній сквер біля вікон своїх будинків. Це не буде гамірний простір з великим скупченням людей, а радше місце для розмірковувань, для насолоди природою та свіжістю, – відзначає Аліна Дяченко, директорка комунального підприємства Інститут розвитку міст. – Особисто для мене фаворитом був інший проект, який націлений на більшу присутність людей, їх активність, бо для мене публічні простори – це насамперед про людей, а не про природу. Та як член журі я розуміла, що маю виходити не з особистих уподобань, а з завдань конкурсу, які базувалися на очікуваннях мешканців. Тому проект з потужною екологічною складовою у підсумку переміг. Загалом я дуже задоволена перебігом конкурсу, якістю робіт команд та, звісно, роботою журі».
У зв’язку з карантинними обмеженнями фінальний захід-презентацію, під час якої колективи мали представити власні проекти, перенесено на більш сприятливий час. Конкретну дату невдовзі повідомлять на офіційній Фейсбук-сторінці конкурсу Altman_square.
Як писав «День», ініціатива облаштування «Альтман скверу» виникла у Вінниці ще у 2015 році. Торік у місті провели вивчення громадської думки щодо майбутнього скверу: спершу опитували містян, які проживають у навколишніх будинках, згодом відбулось опитування усіх вінничан з приводу того, які об’єкти та активності вони хотіли бачити у міському сквері. Цього року зібрали убаністів з усієї України і запропонували взяти участь у архітектурному конкурсу. Проєкт мав враховувати сусідство приватного і публічного просторів, поєднувати інтереси різних груп користувачів, а головне – відображати філософію творчості Натана Альтмана за допомогою архітектурно-художніх засобів.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

*/

Exit mobile version