Новини культури України

У Вінниці видали ілюстрований довідник про народних майстрів (фото)

У світлиці Вінницького обласного центру народної творчості презентували сьогодні довідника «Народні майстри Вінниччини».  Видання містить короткий життєвий та творчий літопис народних майстрів, які прославили Вінниччину в минулому і чий мистецький рівень обумовлений духовним багатством та історичним корінням нашого народу. Також довідник представляє творчість майстрів сьогодення, які шанобливо ставляться до збереження народних традицій і прагнуть до розвитку професійної майстерності. Особливого колориту виданню додають світлини з роботами народних умільців з різних районів Вінниччини.

«Наше Поділля завжди славилося і славиться самобутньою культурою, яка сягає корінням найдавніших часів. Підтвердженням цього є традиційне мистецтво, що служить невичерпним джерелом натхнення для майстрів народної творчості Вінниччини,  – каже методист центру народної творчості Любов Гричанюк. – Вони працюють у різних техніками та видах, кожен з яких тісно пов’язаний з історією, звичаями рідного краю і свідчить про мистецьку обдарованість подолян. Роботи наших майстрів в гончарстві, ручній вишивці, різьбі по дереву, ткацтві і килимарські, а також народному малярстві завжди захоплюють і будуть захоплювати, допоки традиції народного ремесл житимуть поміж людей».

Загалом на сторінках видання свою творчість презентували 105 народних умільців, 11 студій та 2 громадські організації. Довідник містить іменник покажчик майстрів декоративно-прикладного мистецтва по районах області, в якому вписано близько тисячі майстрів Вінниччини.

На думку методистів центру народної творчості, це видання стане у нагоді не тільки для мистецтвознавців чи майстрів, але й для кожної людини , яка цікавиться традиційним народним мистецтвом Вінниччини.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, фото автора

Exit mobile version