Новини культури України

У віці 75 років помер поет Адам Загаєвський

Поет і есеїст Адам Загаєвський помер у віці 75 років. Про це у неділю, 21 березня, повідомила Gazeta Wyborcza. Адам Загаєвський народився у Львові, пізніше з родиною виїхав до Польщі. Деякий час жив у Парижі, а з 2002 року постійно прожтивав у Кракові. Поет і есеїст, представник покоління «Нова хвиля».

Адам Загаєвський народився 21 червня 1945 року у Львові. Після Другої світової війни у 1945 році сім’я виїхала до Польщі. Адам закінчив школу в Ґлівіце (місто південно-західної Польщі у Верхньосілезькому вугільному басейні). Потім вивчав психологію та філософію в Ягеллонському університеті. Він також пов’язаний з рухом «Нова хвиля» в Кракові.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1516094 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1516094{
margin: 0!important;
}
}

У 1975 році потрапив під цензуру, йому було заборонено друкуватися після підписання «Листа 59-ти». Він виїхав до Франції, деякий час там жив, потім повернувся до Кракова. Лауреат премії Фундації ім. Косцєльських (пол. Nagroda Fundacji im. Kościelskich), Нойштадтської міжнародної літературної премії та Премії герцогині Астурійської, а його творчість також номінована на літературну премію Nike. Член Берлінської академії мистецтв, Американської академії мистецтв і наук, Польської академії знань, почесний доктор Ягеллонського університету.

Exit mobile version