Актуальні новини

Ukrainian Live Classic видав дитячий альбом Анатолія Кос-Анатольського

У мобільному додатку з українською класичною музикою Ukrainian Live Classic вийшов альбом «Фортепіанна музика для дітей» Анатолія Кос-Анатольського у виконанні піаністки та педагога Олесі Яремин. Виконавиця розповіла ZAXID.NET про сповнену збігів історію запису цього альбому, пов’язані з ним імена українських митців та про музику, яка припаде до душі і дітям, і дорослим.

Запис відбувся у лютому 2021 року у Львівському органному залі. Звукорежисером альбому є Володимир Пунько. Автором проєкту Ukrainian Live Classic виступає ГО Collegium Management, яка спільно з Львівським органним залом провадить стратегію промоції української класичної музики Ukrainian Live.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1517294 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1517294{
margin: 0!important;
}
}

«Фортепіанна музика для дітей» Анатолія Кос-Анатольського – це альбом з 11 маленьких хорових п’єсок, перекладених для фортепіано Тетяною Воробкевич, відомим педагогом по класу фортепіано Львівської спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. Соломії Крушельницької. Дитячі п’єски вийшли друком у 2019 році у збірці разом із дорослими творами Кос-Анатольського – «Буковинською сюїтою» та «Буковинським рондо».

«Я зачарована музикою Анатолія Кос-Анатольського, неодноразово виконувала його твори з іншими музикантами», – розповіла Олеся Яремин.

Анатолій Кос-Анатольський народився у Коломиї і є земляком піаністки, так само, як і ще один видатний музикант та композитор, багаторічний директор музичного фестивалю ім. Кос-Анатольського у Коломиї – Олександр Козаренко.

«Він є одним із рецензентів цього збірника. Також рецензенткою виступила народна артистка України, професор, Марія Крушельницька, яка відіграла особливу роль у моїй музичній долі. Її виступ у Чернівцях став першим дуже яскравим музичним враженням у моєму житті. Вона стала моїм «охоронцем», після того, як моя викладачка з училища Белла Волкова назавжди виїжджала за кордон. Марія Тарасівна люб’язно погодилася консультувати мене перед вступом у консерваторію, незважаючи на те, що обіймала на той час посаду ректора, вона щиро ділилася безцінним досвідом і знаннями. І за студентських років до Марії Тарасівни завжди можна було звернутися з будь-якими професійними питаннями. А щодо упорядника збірника Тетяни Пантелеймонівни Воробкевич, вона на той час у консерваторії читала у нас, піаністів, лекції з предмету «Методика викладання гри на фортепіано», – згадує виконавиця.

  MONATIK повертається на "Танці з зірками"

Тож не дивно, що Олеся Яремин радо погодилася на пропозицію виконати весь цикл дитячих п’єс та записати його для мобільного додатку Ukrainian Live Classic.

«Це сонячна музика, проникнута українсько мелодикою і неповторним гуцульським колоритом. Кожна з 11 п’єсок має свій характер і забарвлення. Вони досить прості, але дуже щирі. І це є їхньою родзинкою. А назви в них – просто чудові: «Сонечко», «Червоні ніжки», «Котик-Муркотик», «Пливи, віночку», «Три вітри», «Дві цокотушки», – каже піаністка.

Упорядник збірника зберегла слова хорових пісень. Це дає можливість юним виконавцям краще відчути та уявити собі характер музики, намалювати в голові історію та відтворити її на фортепіано.

П’єси у циклі є різної складності та можуть бути зіграні дітьми різного віку, каже піаністка та викладачка: «Я вважаю, що їх можна грати від другого класу і протягом всього навчання у музичній школі».

«Особисто моя улюблена п’єска у циклі – «Коломийка», мабуть, тому що вона дуже колоритна і запальна», – ділиться виконавиця.

За словами Олесі Яремин, її дуже тішить, що Дитячий альбом Кос-Анатольського відтепер можна послухати у вільному доступі: «Ukrainian Live Classic – це прекрасна можливість для всіх почути, яка українська музика багата, самобутня і просто неперевершена. Нарешті, через стільки років поневірянь і забуття у нас є можливість вільно насолоджуватися її красою і ділитися цим з іншим».

«Сподіваюся, що традиція запису п’єс для дітей буде продовжена. Плекаймо своє», – резюмує свій досвід у проекті піаністка.

Підтримати проєкт Ukrainian Live Classic можна на Patreon.

Залишити відповідь