За прикметами, це найкращий день для збору липового цвіту, бо лише 4 липня він володіє чудодійною цілющою силою.

Народне свято Ульянов день відзначається 4 липня 2019 року (за старим стилем — 21 червня). У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті мученика Юліана Тарсійського. Оскільки слов'янам ім'я Юліан було незвичним, в якості назви народного свята вони вибрали найближче по співзвучності з ним, інформує .

Історія

Юліан народився в Кілікії, провінції на південному сході Малої Азії, в знатній заможній родині приблизно у 286 році. Після смерті глави родини вони переїхали в місто Тарс, батьківщину апостола Павла. Мати Юліана спрямувала всю свою любов та турботу на єдиного сина. Вона була християнкою. Сина виховувала в благочесті і смиренній слухняності.

Коли почалися гоніння на християн, юнака, якому вже виповнилося 18 років, схопили і привели до правителя міста Маркіану. Довго він умовляв Юліана відректися від християнства і здійснити ритуал жертвопринесення язичницьким богам. Ні вмовляння, ні погрози не змогли переконати юнака відступитися від Господа. Тоді його закрили в темниці.

Цілий рік язичники намагалися переконати Юліана, переводячи його з однієї в'язниці в іншу. Вони сподівалися, що його серце здригнеться, і молодому християнину набридне бути в'язнем, позбавленим багатьох благ. Мати мученика боялася цього. Вона слідувала за ним і використовувала будь-яку можливість зміцнити віру сина, не дати йому здійснити вчинок, який погубить безсмертну душу.

Коли мучителям набридло чекати, вони юнака посадили в мішок і кинули в море. Це сталося в 305 році. Бездиханне тіло мученика винесло на берег Олександрії, де його поховали християни.

Традиції та обряди

В це народне свято люди збирають липовий цвіт. Він володіє чудодійною цілющою силою у цей день.

  Перший в Україні пам'ятник Петрові Франку відкрили у Нагуєвичах

Прикмети та повір'я

  • Якщо з ранку і до полудня вітер слідує за сонцем, а після — у зворотний бік, то погода найближчими днями буде хорошою.
  • Якщо після дощу парує і сонце яскраве і спекотне, то до ночі ще будуть опади.
  • День підходить для боротьби з борошнистою росою на рослинах.
  • Липовий цвіт 4 липня наділений цілющою силою.
  • Зрубати в Ульянов день липу — не до добра: можна заблукати в лісі або блукати все життя.
  • Якщо поруч з будинком засохла липа, значить, у ньому скоро настануть погані зміни.