Новини культури України

В Україні презентували платформу для збору коштів на Музей Голодомору

В Києві у середу, 18 листопада, презентували краудфандингову платформу «Зерна правди», яку команда Міжнародного фонду розвитку Меморіалу жертв Голодомору, співзасновником якого є Світовий конгрес українців, розробила спільно з ІТ-компанією SoftServe. Мета платформи – збір благодійних внесків для створення та реалізації основної експозиції Музею Голодомору, будівництво якого розпочалося після Революції Гідності.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510783 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510783{
margin: 0!important;
}
}

«Платформа “Зерна правди” розроблена як можливість кожному, незалежно від фінансової спроможності, соціального статусу, рівня публічності, стати благодійником Музею Голодомору. В основі краудфандингової платформи «Зерна правди» закладено філософію вшанування кожної з мільйонів жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років. Кожна віртуальна зернина персональна, кожен благодійний внесок відкриває одну зернину з іменем жертви Голодомору з Мартиролога, складеного у 2008-2010 роках у рамках унікального проекту “Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні”», – зазначила медіакоординаторка проекту Лідія Карпенко, яку цитує «Радіо Свобода».

підтримку проекту вже висловили представники Світового Конгресу українців, українські митці, підприємці, духовенство, в тому числі предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук.

Презентацію платформи «Зерна правди» приурочили до Дня пам’яті жертв Голодомору, який припадає щороку на четверту суботу листопада.

Для того, щоб зробити внесок на платформі «Зерна правди», треба зайти на її сайт, натиснути кнопку «Зробити внесок», вибрати суму пожертви та заповнити відповідну форму. Усі благодійні внески, зроблені на платформі, потраплятимуть на рахунок фонду Музею Голодомору і будуть використані лише на реалізацію проекту творення Музею Голодомору, запевняють ініціатори.

У листопаді 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. День пам’яті жертв Голодоморів Україна запровадила в 1998 році, з того часу його назви змінювали кілька разів, але дата залишалася однаковою – четверта субота листопада.

Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.

Exit mobile version