Актуальні новини

В Україні стартує конкурс короткометражних фільмів для мандрівників

З 21 червня  до  21 липня 2021 року відбудеться конкурс короткометражних аматорських відеоробіт та фільмів «Жага мандрів». Організатором конкурсу є спільнота мандрівників Voyagemakers на чолі із Вадимом Івлевим. Вадим є професійним мандрівником, учасником міжнародних науково-дослідницьких експедицій на безлюдні важкодоступні острови, радіолюбителем, автором книги «Мандри киянина Океанією».
Основна мета конкурсу: встигнути зафільмувати незвідані, безлюдні та важкодоступні куточки планети, які під впливом людини стрімко втрачають свою первозданність. Згідно зі звітом ООН 2019 року, три чверті наземного середовища та близько 66% морського середовища істотно змінені через дії людини, ООН оголосила 2021-2030 рр. десятиліттям наук про океан в інтересах сталого розвитку.Організатори прагнуть об’єднати авторів, яким важливо зберегти та зафільмувати для нащадків недоторкані частини світу. «“Жага мандрів” – це віртуальне місце, де мандрівники збираються за теплою традицією біля багаття і розповідають один одному свої історії про подорожі, культуру інших народів, охорону природи, таємниці, відкриття та пригоди. Ми чекаємо на ваші відеорозповіді про місця, де ви були, і історії, які ви пережили», – зазначають організатори.
У конкурсі можуть брати участь відеофільми, репортажі, огляди тривалістю до 10 хв  про мандри в найрізноманітніші куточки нашої планети. Тема робіт може стосуватись будь-яких аспектів дикої природи, різноманітності видів, безлюдних віддалених просторів: від Арктики до Африки та Океанії, від пустель до важкодоступних тропічних лісів, від глибин морів та океанів до сніжних вершин та гарячих вулканів.
До складу журі увійшли: Почесний голова конкурсу Михайло Іллєнко — український кінорежисер, сценарист, актор. Академік Національної академії мистецтв України (2017). Заслужений діяч мистецтв України (2003). Лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2007). Члени журі: Вадим Івлев — організатор конкурсу, радіоінженер, етнограф-любитель. Побував на 24 безлюдних і важкодоступних островах Океанії та Антарктики. Автор книги «Мандри киянина Океанією» та низки статей, Роман Братчик — учасник 1-ї, 2-ї та 8-ї річних експедицій, єдиний полярник в Україні, який провів в Антарктиці понад два роки безперервно, Андрій Мазур — журналіст, блогер.Участь в конкурсі є безкоштовною.
Конкурс «Жага мандрів» проходить вже вдруге і цьогоріч приурочений 175-річчю від дня народження видатного мандрівника Мико́ли Миклу́хо-Макла́я (1846-1888). Першого мандрівника українського походження, який відправився на інший край Землі – до Нової Гвінеї.Заявки приймаються до 11 липня за адресою voyagemakersclub@gmail.com.
З деталями конкурсу і конкурсних робіт можна ознайомитися за посиланням: http://voyagemakers.org

  «Весь час доводиться ризикувати»

Залишити відповідь