Аби вижити під час пандемії, найбільша мережа кінотеатрів у Південній Кореї почала здавати свої зали геймерам в оренду. У Львові ж така можливість була ще до карантину і не тільки для геймерів: мережі «Планета кіно» та Multiplex уже кілька років пропонують орендувати свої кінозали для проведення закритих кіносеансів, конференцій, днів народження та фотосесій, а також переглядів весільних чи інших власних відео клієнтів.
@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1514532 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}
.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514532{
margin: 0!important;
}
}
Директорка кінотеатрів «Планети кіно» у Львові Оксана Хвальова розповіла ZAXID.NET, як орендувати кінозал у їхній мережі, скільки це коштує, а також як пандемія змінила роботу їхніх кінотеатрів.
Як у вас працює послуга оренди кінозалу? Для чого його можна орендувати?
Послуга існує досить давно у всій мережі кінотеатрів «Планета кіно». Ми можемо організувати закритий перегляд фільмів для клієнтів. Вони винаймають зал і вибирають фільм з прокату або той, на який ще є права в Україні і його може нам надати дистриб’ютор. Крім того, клієнти можуть винайняти зал для перегляду власного контенту. Хорошими попитом користується перегляд весільного відео – молодята запрошують батьків, друзів, родичів для спільного перегляду, замовляють кейтеринг. Воно дуже круто виглядає на великому екрані.
Інший варіант – святкування днів народжень дітей з переглядом мультику чи фільму, з аніматором. Основне – це перегляд якогось відео на великому екрані, а далі вже можна підключати додаткові речі, які придумає собі клієнт. Важливо, щоб на контент, який буде транслюватися, мали право або ми, або наш клієнт.
Також зали можуть орендувати геймери – підключили Sony PlayStation чи Xbox до нашого проектора і грати у відеоігри. Загалом людина фактично може робити в залі, що захоче: дивитися фільми, проводити фотосесію, конференцію, презентацію тощо. Часом заходи відбуваються одночасно в кількох залах: наприклад, в одному виступає спікер, а в інші його виступ транслюється. Часом режисери орендують зали для технічних переглядів своїх фільмів.
На який час можна орендувати зал? Скільки це коштує?
Мінімально ми здаємо зали на дві години, ціна стартує від 3000 грн і залежить від місткості кінозалу, дня оренди та часу доби. Ми можемо здавати зали в оренду і вночі. Оренда у неділю о 19:00 буде, звичайно, дорожчою, оскільки для цього ми маємо скасувати сеанс, на якому могли б добре заробити. Найменшою вартість оренди буде в будні. Кінцеву вартість ми розраховуємо індивідуально для кожного клієнта. Оренда кінозалу відбувається з дотриманням карантинних обмежень – максимум половина зайнятих місць.
Наскільки популярною ця послуга була до карантину і є зараз?
Під час карантину всі послуги просіли рівномірно, проте оренда кінозалу під час карантину стала доступніша по ціні. Ми коригуємо вартість у залежності від того, наскільки зали взагалі є затребуваними. Зараз затребуваність є меншою, тому і ціна впала – за 2020 рік приблизно удвічі. Раніше ми працювали за запитом: людина питає, чи можна таке зробити, – і ми робимо. Зараз же ми хочемо більше інформувати людей про таку послугу і популяризувати її. У нас вже є клієнти-компанії, які раз на місяць орендують кінозал у конкретний день для спільного перегляду тематичного фільму з колегами.
Найчастіше орендують кінозали для закритих переглядів фільмів з нагоди дня народження, проведення дитячих днів народжень та перегляду весільних відео. Кейтеринг, якщо в ньому є потреба, замовляє клієнт окремо, ми цим не займаємося. Ми можемо тільки порадити тих, з ким ми вже працюємо. часом люди просто приносять якісь напої чи їжу, і ми допомагаємо це розмістити в залі, щоб всім було зручно.
Як пандемія вплинула на ваші кінотеатри загалом?
Вбивчо, як і в цілому на всю кіноіндустрію. Є немало кінотеатрів наших колег по цеху, які не витримали карантину і закрилися. Нашій мережі вдалося зберегти компанію завдяки лояльності клієнтів, які купляли під час карантину сертифікати для використання після закінчення дії обмежень. Частину працівників все ж довелося звільнити. Обороти по наших кінотеатрах впали загалом приблизно на 80%.
У Львові через карантин ми не працювали з середини березня до кінця липня, у листопаді карантин вихідного дня теж став болючим ударом, оскільки основний заробіток кінотеатри отримують у вихідні. Проте новорічний період був доволі непоганий – люди вже втомилися від карантину і засумували за таким видом розваг.
Низку світових прем’єр фільмів скасували через пандемію. Як змінився ваш розклад?
Кіностудії змінюють список та графік релізів фактично щотижня. Вони орієнтуються на прогнози та так звані фільми-маркери. Коли вийшов у кінці серпня «Тенет», усі постачальники фільмів спостерігали за результатами прокату, щоб вирішити, чи випускати власні фільми. Дуже допомагає те, що Warner Bros. запускають фільми паралельно на HBO Max та в кінотеатрах, тому ми маємо певний перелік прем’єр. Проте знакові стрічки, як «Джеймс Бонд», фільми Marvel, відкладаються і далі. Загалом зараз із 10 анонсованих фільмів сім відкладаються. Ми сподіваємося, що вже з травня буде більш чіткий і передбачуваний графік виходу кінострічок.
А кількість сеансів зменшилася?
Кількість сеансів не змінилася, але дуже впала заповнюваність залів. Карантинні вимоги вже зменшили кількість посадкових місць удвічі, а бувають такі дні, коли на сеансах є по дві-три людини або взагалі нікого.
То які фільми ви зараз показуєте?
Нам вистачає прем’єр, проте вони не такі масштабні та касові. У цьому є і позитив: відсутність блокбастерів дала можливість незалежним студіям просувати непоганий контент, зараз глядач бачить багато хорошого арт-хаусу, наприклад. Також у різдвяно-новорічний період був хороший мультик «Душа», який досі збирає багато глядачів, зараз починається прокат непоганих трилерів. Відвідуваність поступово відновлюється, як і робота кіностудій, тому ми сподіваємося невдовзі повернутися до попередніх об’ємів роботи.