Актуальні новини

Від початку року в Україні зафіксували 55 нападів на журналістів, – Томіленко

В Україні за 9 місяців 2019-го року зафіксовано 55 випадків фізичної агресії щодо журналістів

Про це повідомив голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко у Facebook з посиланням на дані моніторингу “Індекс фізичної безпеки журналістів України”.
Протягом липня, серпня та вересня на журналістів в Україні було скоєно 19 атак, а за перше півріччя – 36. У третьому кварталі 2019 року найчастіше силу до працівників ЗМІ застосовували в Києві – 6 випадків та у Одесі – 4 інциденти.
Він зазначив, що загалом за 9 місяців зафіксовано 55 інцидентів фізичної агресії щодо українських журналістів. Такими є дані моніторингу “Індекс фізичної безпеки журналістів України”, який Національна спілка журналістів України проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями.
“Одним із найзухваліших та найрезонасніших став напад у липні на пресцентр ІА Укрінформ, внаслідок якого 5 працівників інформагентства зверталися за медичною допомогою, а з ладу було виведене вартісне обладнання. Під час пресконференції в Укрінформі 30 липня, на якій кандидати в депутати по округу №50 зібралися розповісти про ймовірну фальсифікацію на виборах, молодики у футболках з написом “Традиція і порядок” облили водою та закидали яйцями самовисуванця Андрія Аксьонова. Перед цим вони вибили вхідні двері до зали та пошкодили майно агентства: зламали вартісну акустичну конференцсистему, вирвали 5 мікрофонів, обірвали жалюзі, забруднили стіни, стільці, центральний банер. Крім того вчинили напад та застосовували силу до працівників агентства”, – зауважив Томіленко.

  Василісків день 4 червня: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь