Актуальні новини

Вісім вистав «Золотого лева-2021»

У п’ятницю, 1 жовтня, у Львові розпочинається міжнародний театральний фестиваль «Золотий Лев». Він триватиме до 8 жовтня та покаже вистави театрів з семи країн. Серед українських театрів на фестивалі будуть представлені колективи з Чернігова, Одеси, Києва, Дрогобича, Львова. Гасло фестивалю залишається незмінним: «Класика очима експерименту».

Цьогоріч фестиваль є сценічним, однак в програмі заплановано й кілька вуличних заходів. Традиційно фестиваль розпочнеться з Карнавальної ходи, яка пройде вулицями міста.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1527340 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1527340{ margin: 0!important; } }

Розповідаємо про найцікавіші вистави «Золотого лева». Але звертаємо увагу на те, що уся програма є цікавою. Повністю побачити її можна на сайті фестивалю.

Крім вистав на фестивалі пройдуть тренінги з вокалу та пластики від італійського театру «Потлах» для студентів театральних вишів та молодих акторів.

Програма театрального фестивалю «Золотий Лев – 2021»

1 жовтня (п’ятниця)

19:00 «Наймичка» Івана Карпенко-Карого

Чернігівський музично-драматичний театр ім.Тараса Шевченка.

(театр «Воскресіння», 1год.30хв.)

Вистава «Наймичка» – це експериментальний мистецький проект молодого режисера Анастасії Кузик. Сотні років нічого не змінили у свідомості. І театр запрошуємо глядача на «улюблені» граблі людства. Жила собі мила дівчина Харитина, мріяла про кохання і втілювала дівочі чесноти: скромність і побожність. Та марно, тому що бідна сиротина. Зустріч з долею не забарилась.

21:00 «Відлуння»

Львівський театр «Воскресіння»

(пл. перед Оперним театром, 50хв.)

Львівський академічний театр «Воскресіння» в перший день фестивалю представить глядачам вуличний варіант вистави «Відлуння». Вистава присвячується засновнику та багаторічному директору фестивалю «Золотий лев» – Ярославу Федоришину. Режисерка Алла Федоришина.

Фізик театр – це візуальний, пластичний вид театрального мистецтва, який створює сенси не словами, а діями та рухами акторів на сцені. У фізичному театрі вистава вибудовується не текстово, а візуально. Вистава «Відлуння» у жанрі фізик театру говорить про те, що в душі кожної людини є свій рай і своє пекло. Люди схильні вважати, що вони є найголовнішими істотами у Всесвіті і що їм підкоряється все живе. Однак природа мститься за людську легковажність.

  Джолі застукали на вечері з The Weeknd — невже намічається новий роман

3 жовтня (неділя)

16:00 «Емігранти» Славоміра Мрожека

Театр Petofi (м. Шопрон, Угорщина) спільно з театром Jokai (м. Комарно, Словаччина)

(театр «Воскресіння», 1год.50хв.)

«Емігранти» – одна з найвідоміших п’єс польської драматургії. У ній автор сміливо говорить про те, що зазвичай намагаються тримати в таємниці. Тема свободи, сім’ї та справжніх людських страхів стають головними у бесідах двох чоловіків-емігрантів, які через різні обставини змушені разом мешкати у невеличкій кімнаті – комірчині під сходами. Сьогодні вони разом зустрічають Новий рік. Один з них інтелігент, політичний біженець, що мріє написати книгу про свободу, а інший – простий робітник, який приїхав на заробітки.

4 жовтня (понеділок)

18:00 «Імітація» Івана Франка

Київський театр на Подолі

(театр «Воскресіння», 1год.30хв.)

Де взяти гроші? Влаштуватися на додаткову роботу, продати майно, купити лотерейний квиток або…? Наша героїня знайшла своє рішення. Тепер її чоловік жадає з’ясувати яке. Хто обманює: ліпший друг чи кохана дружина? Але щось точно нечисто, коли твоє життя здається імітацією. Подолаємо лабіринти минулого, знайдемо докази і викриємо лицемірів у нетиповому детективі Івана Франка. Режисер Ігор Матіїв

20:00 «Чотири»

Театр A Part спільно з театром Amareya (м.Катовіце, Польща)

(Перший театр, 40хв.)

Серед родзинок фестивалю варто відзначити відомий в Європі театр A-Part в коопродукції з театром Amareya (м.Катовіце, Польща) з виставою «Чотири». Цього разу зустріч художників, свідомо оперуючи тілом, світлом та жестом, створили картину, що стосується символіки цифр (заголовок «Чотири» є найбільш матеріальним, людським і земним з них), і таким чином переносять глядача у вимір абстракції. Тут тіла одночасно виступають як реквізит, декорація та актор.

5 жовтня (вівторок)

17:00 «20 тисяч льє під водою»

  Олег Винник показав, як знімали кліп Божевільна любов — відео

Театр «Потлах»(м.Фара ін Сабіна, Італія)

(театр Лесі Українки, 1год.)

Ця вистава була і залишається визнаною на різних міжнародних театральних фестивалях у багатьох країнах світу. Ця вистава випливає з ідеї накопиченого досвіду Театру Potlach’ у роботі з актором та його сценічною присутністю, в поєднанні з найсучаснішими цифровими та світловими техніками. Актори буквально «занурені» в чарівну, майже казкову декорацію, зроблену з цифрових проекцій та сучасних світлодіодних ліхтарів і тому цей унікальний італійський колектив занурить глядача у відкриття фантастичного глибоководного світу та таємничого «Наутілусу» на чолі з капітаном Немо. Вистава підходить для перегляду з дітьми.

19:00 «Собаче серце»

Одеський академічний український музично-драматичний театр ім.В.Василька за мотивами твору Михайла Булгакова

(театр ім.М.Заньковецької, 2год.20хв.)

Сюжет усім давно відомий: професор Преображенський, який займався питаннями збереження молодості й водночас мріяв поліпшити людську расу, відчувши себе здатним на експеремент, і з науковою метою пересадив безпритульному псу людські залози та гіпофіз мозку, намагаючись перетворити собаку на людину, але зухвалий експеримент мав непрогнозовані й трагікомічні результати. «Собаче серце» читали багато, а фільми переглянули ще більше. Тим відповідальніше на думку режисера Максима Голенка створювати виставу: «виникає подвійна складність, адже повинно бути повноцінне і не суперечливе рішення кожного епізоду, адже глядач прийде у театр, уже знаючи для себе, як саме має виглядати вистава».

6 жовтня (середа)

19:00 «2030 – Нам нічого втрачати»

Тбіліський Вільний театр Автанділа Варсімашвілі (м.Тбілісі, Грузія, на головному фото)

(театр «Воскресіння», 2год.00хв.)

Автанділ Варсімашвілі, режисер театру і кіно, професор Грузинського університету театру і кіно ім.Ш.Руставелі дарує глядачам фестивалю свою прем’єрну комедію. Надзвичайно смішна вистава розповідає про життя маленького міста-держави, яке намагається здобути дотації ЄС. З містечка втекли майже всі мешканці. Роботи немає і не передбачається. Щоб не виплачувати борги ЄС і уникнути тюрми, голодний мер і його оточення оголошують містечко суверенною державою.

Залишити відповідь